Депутат-"слуга" та член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що найближчим часом немає підстав очікувати на законопроєкт про демобілізацію. Під час ефіру на Radio NV він наголосив, що на закритих засіданнях з очільниками ЗСУ, Генштабу та представниками Міноборони постійно тривають обговорення початку таких необхідних для захисників ротацій. Це — пріоритет.
Втім, через загострення ситуації на фронті це стало не настільки реалістичним, як хотілося б, продовжив депутат.
Веніславський розповів, що деякі депутати озвучили та запропонували внести певні положення щодо демобілізації та звільнення військових зі служби до законопроєкту, "який врешті був вилучений за зверненням Кабміну". Незрозуміло, що стало причиною відповідних дій народних обранців — злий умисел чи нерозуміння наслідків.
"Під час повномасштабної війни обіцяти, що буде масове звільнення з військової служби — це дуже не відповідає, м’яко кажучи, інтересам національної безпеки та оборони, — наголосив Веніславський. — Я не думаю, що на сьогодні у нас в найближчій перспективі є підстави очікувати на закон, який би передбачав масове звільнення з військової служби військовослужбовців".
На думку депутата, у короткостроковій перспективі — протягом наступних пів року — рано говорити, що документ з'явиться у ВРУ.
Нагадаємо, у листопаді комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки одностайно підтримав законопроєкт №11531. Той дозволяє військовим звільнятися зі служби, якщо їхні неповнорідні родичі (зведені брати чи сестри) загинули або зникли безвісти під час бойових дій. Його прийняття стане важливою новацією для підтримки сімей українських захисників.