Підсумки 2020 року: Найпопулярніші переклади іноземної преси від ZN.UA

Поділитися
Підсумки 2020 року: Найпопулярніші переклади іноземної преси від ZN.UA
Редакція ZN.UA підготувала добірку найбільш значущих та популярних з них.

У світі щорічно відбуваються сотні тисяч подій, новини про які пишуть десятки тисяч засобів масової інформації. 2020 рік точно увійшов в історію. Так само як і падіння Берлінської стіни або крах Lehman Brothers, пандемія коронавірусу стала для світу руйнівною подією, наслідки якої зараз важко навіть уявити. Точно можна сказати лише те, що підірвавши темп життя, похитнувши ринки та викривши компетенцію урядів або її відсутність, захворювання потягне за собою постійні зміни в розстановці політичних і економічних сил. Цей рік надовго запам'ятається не тільки пандемією коронавірусу. Протягом всього року ми відстежували та переводили найцікавіші статті та думки про те, що відбувається, опубліковані на сторінках світових видань, і підготували список найпопулярніших перекладів 2020 року. 

The Washington Post: COVID-19 спровокував «пандемію депресії»

На фоні погіршення ситуації з пандемією коронавірусу виникла ще одна підступна і менш помітна пандемія: тривога і депресія. Кризова ситуація в світі спровокувала зростання депресії та психічних розладів серед більшої кількості людей. Кожна людина, яка помирає від COVID-19, залишає багатьох близьких членів сім'ї - онука, сина, дочку, брата, сестру, дружину, матір чи батька. Горе, яке переживають члени сім'ї та друзі є нормальною реакцією на втрату. Але деякі психологи побоюються, що подальша тривалість пандемії буде збільшувати схильність населення до психічних розладів, депресивного стану та навіть підвищить ризик самогубств або зловживання алкоголем та наркотиками.

WEF: Локдаун - найбільший психологічний експеримент у світі. І нам доведеться за нього заплатити

Приблизно третина планети зараз в ізоляції. Це призведе до вторинної епідемії професійного вигорання і пов'язаних зі стресом прогулів роботи у другій половині 2020 року. Вжиття заходів вже сьогодні може пом'якшити токсичний вплив карантину. В кінці лютого 2020 року, прямо перед тим, як європейські країни встановили різні форми ізоляції, The Lancet опублікував огляд 24 досліджень, в яких документується психологічний вплив карантину ("обмеження пересування людей, які потенційно можуть бути схильні до заразливої хвороби"). Отримані дані дають уявлення про те, що відбувається у сотнях мільйонів будинків по всьому світу.

Gazeta Wyborcza: Українські мігрантки в Польщі займають найнижчі щаблі суспільної драбини попри свою освіту. Тому що вони жінки та іноземки

Польська Gazeta Wyborcza опублікувала репортаж «Бути українкою над Віслою» про ситуацію українських жінок на ринку праці Польщі та в польському суспільстві. Видання описало історії життя кількох заробітчанок з України. Правда така, що українки займають найнижчі щаблі суспільної драбини, незалежно від рівня освіти. Вони є жінками та іноземками, каже газеті одна з експерток.

The Economist: Пандемія може привести до «завершення нафтової ери»

Нафта була важливим джерелом енергії для ХХ століття. Вона «підживлювала» світову економіку та геополітику. Однак, зараз світ переживає «енергетичний шок», який прискорює перехід до нового енергетичного порядку. Коли пандемія COVID-19 дестабілізувала світову економіку на початку цього року, попит на нафту значно знизився, а ціни на нафтопродукти впали. З того часу нафтова галузь почала відновлюватися після потрясіння, однак, повернення до старого енергетичного порядку в світі є малоймовірним.

Atlantic Council: Чого чекати Україні від нового держсекретаря США Ентоні Блінкена

Готуючись вступити на посаду в січні 2021 року, новообраний президент США Джо Байден призначив давнього союзника та радника Ентоні Блінкена своїм кандидатом на посаду державного секретаря. Таке рішення Байдена зустріли з «обережним оптимізмом» у Києві, де Блінкена розглядають як прихильника боротьби України проти російської агресії та як людину, що глибоко розуміє пострадянські геополітичні реалії.

The Washington Post: Агресивна політика Путіна - це спосіб компенсувати втрату впливу на світовій арені

Все, що завдає шкоди Заходу - перемога в очах Путіна. Росію звинувачують у значній кількості кібератак. Десь під «брудом правлячого злочинного режиму» залишається велика багатостраждальна російська нація. Що стосується Росії, то дві речі завжди були правдою: її неможливо завоювати, і вона ніколи не була керованою. Жодна нація не постраждала більше, щоб дати відсіч загарбникам. Князь Олександр Невський пожертвував тисячами людей у ​​кровопролитній битві. Мільйони росіян були покладені в стіну людських жертв, збудовану проти Гітлера

The Atlantic: Імпічмент дав Трампу саме те, що він хотів

Боротьба за імпічмент закінчилася. Історики можуть якось виправдати демократів за викриття зловживання владою президентом США Дональдом Трампом. Але навесні вони програли.

The Washington Post: Трамп може бути загрозою національній безпеці США як експрезидент

Будучи президентом, Дональд Трамп вибірково розкривав строго засекречену інформацію в битві проти своїх політичних опонентів. Він намагався отримати політичну перевагу і справити враження або залякати уряди інших країн, в деяких випадках ставлячи під загрозу можливості розвідки США. Як експрезидент, є всі підстави побоюватися, що він зробить те ж саме, що поставить перед адміністрацією Джо Байдена унікальну дилему національної безпеки.

Atlantic Council: Представлений в Мюнхені мирний план для України дублює тези Кремля

Група американських, європейських та російських колишніх урядових чиновників і експертів скористалася Мюнхенською конференцією з безпеки, щоб виступити з заявою, в якій міститися 12 рекомендаційних кроків для забезпечення більшої безпеки України та євроатлантичного регіону. Протягом багатьох років Кремль намагався змінити спрямованість дискусії про Україну. У відповідь 23 колишніх американських дипломатів, урядовців і експертів вказали на помилки мирного плану.

Euobserver: Китай і Росія становлять найбільшу загрозу для Заходу

Китай та Росія представляють дедалі більшу загрозу для західних союзників, оскільки НАТО намагається «вилікувати» внутрішній розкол із США та Туреччиною. Саме тому, новому американському президенту Джо Байдену може знадобитися нова стратегія щодо Китаю.

The Economist: Північноафриканські мігранти показують як незаконно потрапити в Європу і Америку

Відеоблогери з Магрибу вже давно діляться порадами стосовно незаконної міграції. На відміну від програм на державних телеканалах Північної Африки, це дійсно може зацікавити глядачів. Відеоблогер прокладає свій шлях через тропічні ліси, пливе в дерев’яному каное, і нарешті дістається Панами – однієї з десяти країн, кордони яких він перетнув незаконно. Кожна хвилина подорожі зафіксована на відео і викладена в YouTube разом із безліччю порад для потенційних нелегальних мігрантів. Відеоблогер Зухір Буну, який називає себе Зізу, вже завоював популярність у себе на батьківщині в Марокко.

Atlantic Council: Європейські коріння Донбасу і міфи про "русский мир" Путіна

З весни 2014 року президент Росії Володимир Путін веде гібридну війну проти України, щоб не допустити виходу країни з орбіти Кремля. Ця кампанія має військову, економічну, дипломатичну та інформаційну складову. В основі всього цього лежать історичні претензії Росії на більшу частину сучасної України. Путін не докладає зусиль, щоб приховати своє презирство до української державності. Замість цього він стверджує, що Україна завжди була частиною Росії і їй судилося залишитися такою, подобається це українцям чи ні.

The Economist: Штучне минуле приваблює росіян, оскільки СРСР знищив реальне

У Росії є будинок-музей професора, якого ніколи не існувало. І професора, і його квартиру створив близько року тому бізнесмен з Новосибірська, який купив квартиру в старому дерев'яному будинку для свого сина і розставив в ній предмети, які збирав понад 20 років.

Atlantic Council: Росія відступає, розпад Радянського Союзу триває

2020 рік виявився катастрофічним для Владіміра Путіна і його мріях про неформальну імперію. Цей рік мав стати для нього тріумфом, в якому домінували події, присвячені 75-й річниці перемоги над фашистською Німеччиною. Замість цього Путін проводив більшу частину часу далеко від громадськості, в той час, як Росія боролася з однією з найважчих у світі спалахів коронавірусу У ширшому оточенні також було мало приводів для його радості, бо російські інтереси на пострадянському просторі зазнали низки невдач.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі