Китай та Росія становлять найбільшу загрозу для Заходу — Euobserver

Поділитися
Китай та Росія становлять найбільшу загрозу для Заходу — Euobserver © UN Photo/Ariana Lindquist
Росія та Китай користуються розділеністю західних союзників.

Китай та Росія представляють дедалі більшу загрозу для західних союзників, оскільки НАТО намагається «вилікувати» внутрішній розкол із США та Туреччиною. Саме тому, новому американському президенту Джо Байдену може знадобитися нова стратегія щодо Китаю, пише Euobserver

Те, що Китай та Росія становлять загрозу для Заходу, підтвердили генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та посол США в НАТО Кей Бейлі Хатчісон.

"Китай масово інвестує в нову зброю. Він наближається до нас. Він не поважає основні права людини і намагається залякати інші країни", - сказав Столтенберг.

«У той же час Росія розгортає більше сил у нашому сусідстві, від Сирії та Лівії, до Білорусі та Нагірного Карабаху», - додав Столтенберг.

«Ми бачимо, як Китай та Росія роблять багато для того, щоб зміцнювати свій військовий потенціал. Китайські військові також були дуже активними в космосі. До того ж, Китай намагався обмежити свободу судноплавства для комерційних суден, а також скуповувати стратегічні активи в Європі», - сказала Хатчісон.

Загроза з боку Китаю та Росії зростає на фоні збільшення внутрішніх конфліктів у НАТО. Президент США Дональд Трамп вирішив вивести війська з Німеччини і погрожував повністю вийти з альянсу.

Тим часом Туреччина придбала російську систему протиповітряної оборони, а її флот провокує грецькі та французькі кораблі у східному Середземномор'ї.

І Столтенберг, і Хатчісон очікують, що адміністрація новообраного президента США Джо Байдена буде більш прихильною до НАТО, ніж Трамп.

"Я знаю Джо Байдена як дуже відданого прихильника співпраці, зв'язку Північної Америки та Європи", - сказав Столтенберг.

"Ми залежимо від гарантій безпеки Сполучених Штатів, але, в той же час, роль НАТО також важлива для Америки, особливо зараз, коли ми спостерігаємо, як глобальний баланс сил змінюється, на фоні зростання впливу Китаю", - додав Столтенберг.

НАТО розраховує на прихильність Байдена.

"Новий американський президент, безумовно, позитивно налаштований до НАТО", - сказала Хатчісон, зазначивши, що його першим європейським візитом наступного року буде відвідування штабу НАТО в Брюсселі.

"Усі американські війська, які перебували в Європі, там і залишаться. Питання полягає в тому, чи залишаться вони в Німеччині, чи їх переведуть в інші європейські країни", - додала Хатчісон.

Що стосується Туреччини, Столтенберг заявив, що навіть якщо відбудеться випадкова сутичка з союзниками в Середземному морі, членство Туреччини в НАТО "не дозволить країні вийти з-під контролю".

Зі свого боку, США погрожували санкціями проти Туреччини, якщо країна почне застосовувати нову російську систему протиповітряної оборони, С-400. Хатчісон і надалі продовжувала дотримуватися рішучої позиції стосовно цього питання.

«Думка про те, що можна вільно поставити російську систему протиракетної оборони в середину нашого альянсу, виходить за рамки, і це може зашкодити подальшим відносинам Туреччини із союзниками. Ми просимо Туреччину знову стати великим союзником НАТО», -  сказала Хатчісон.

Столтенберг зазначив, що Німеччина веде переговори з Туреччиною щодо суперечок у Середземномор'ї. Держави ЄС мають обговорити майбутні зв'язки з Туреччиною на саміті наступного місяця, європейські країни також не виключають варіант запровадження санкцій.

"Ми не досягли такого великого прогресу у відносинах між ЄС та Туреччиною, як планували", - заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Канцлер описала політику Туреччини щодо європейських союзників як "дії дуже агресивного та провокаційного характеру".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі