Перші заяви США та Росії про підсумки початку переговорів щодо "гарантій безпеки"

Поділитися
Перші заяви США та Росії про підсумки початку переговорів щодо © noticias.uol.com.br
США дали ділову стриману оцінку, а РФ завила, що все "пройшло чудово".

Держдепартамент США опублікував короткий звіт про результати попередніх переговорів Росії та США щодо виставлених РФ вимог "гарантій безпеки". Відповідну заяву опубліковано на сайті Держдепу.

9 січня відбулася перша зустріч першого заступника держсекретаря США Уенді Шерман та заступника міністра закордонних справ РФ Сергія Рябкова в Женеві.

"Заступник держсекретаря підкреслила прихильність Сполучених Штатів до міжнародних принципів суверенітету, територіальної цілісності та свободи суверенних націй обирати свої власні союзи", — йдеться у повідомленні.

Також Шерман уточнила, що Штати залишаються відданими "справжньому прогресу" через дипломатію.

У США та Росії є що обговорити на двосторонньому рівні, але європейська безпека без присутності європейських союзників не обговорюватиметься, підсумувала Шерман.

Своєю чергою, російська сторона опублікувала дуже емоційну реакцію. Рябков заявив, що попередня частина переговорів "пройшла приголомшливо".

"Розмова була складна, але ділова, ми поринули в матерію майбутніх справ. Я думаю, що завтра ми не будемо часу витрачати. Я ніколи не втрачаю оптимізм, завжди (ним) керуюся", — сказав він.

Раніше Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що не очікує на прорив під час переговорів з РФ, які почалися в неділю, 9 січня.

10 січня Росія та США проведуть переговори щодо Україниу межах платформи Стратегічного діалогу з безпеки. Протягом 11-12 січня відбудуться двосторонні та багатосторонні переговори союзників по НАТО з Росією. 7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами.

Того ж дня відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена. Блінкен запевнив Україну у незмінній підтримці Сполучених Штатів.

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі