Сполучені Штати Америки готові обговорювати та йти на допустимі компроміси під час переговорів з Росією з питань, що стосуються розміщення ракет та ударного озброєння, а також військових навчань у Європі. Але питання чисельності військ Альянсу ніяк не може стосуватись Росії — РФ не зможе впливати на розмір армії НАТО. При цьому США не очікують на прориви від переговорів з Росією. Про це в інтерв'ю ABC News сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.
За словами Держсекретаря, є надія "усунути всі законні побоювання, які можуть виникнути у Росії". Зокрема, "можуть бути підстави для продовження" дії договору про ракети середньої та малої дальності, з якого вийшла адміністрація Дональда Трампа через порушення з боку Росії.
"Також є домовленості про розміщення звичайних озброєнь у Європі, про масштаби навчань, які, якщо вони будуть дотримуватися на взаємній основі, тобто Росія виконає свої зобов'язання, які вона неодноразово порушувала, можуть дати підстави для зниження напруженості, забезпечення більшої прозорості, створення більшої довіри, і все це усунуло б занепокоєння, яке нібито має Росія», — сказав Блінкен.
На питання "чи обговорюватиметься чисельність військ НАТО в Європі", Блінкен відповів, що Сполучені Штати "не розглядають чисельність військ".
"Якщо справа стосується розгортання сил та чисельності військ, ми не розглядаємо чисельність військ. Навпаки, якщо Росія зробить нову агресію проти України, я вважаю цілком справедливою перспективу, що НАТО зміцнить свої позиції на своєму східному фланзі, у країнах, що межують із Росією", — сказав Блінкен.
"Але коли справа доходить, наприклад, до масштабів навчань, що міститься в договорі про звичайні збройні сили в Європі, який Росія порушила, це те, що ми можемо розглянути", — додав він.
За словами Блінкена, США в ході переговорів "мають намір перевірити, яким шляхом піде президент Путін" — дипломатії або подальшої ескалації.
"Я не думаю, що наступного тижня ми побачимо будь-які прориви", — сказав держсекретар.
10 січня Росія та США проведуть переговори щодо Україниу межах платформи Стратегічного діалогу з безпеки. Протягом 11-12 січня відбудуться двосторонні та багатосторонні переговори союзників по НАТО з Росією. 7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами.
Того ж дня відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена. Блінкен запевнив Україну у незмінній підтримці Сполучених Штатів.
ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:
- Олександр Самарський «Як зберегти Україну під час торгів Путіна з Байденом»;
- Олексій Іжак «Пресконференція Путіна: які сигнали отримала Україна»;
- Сергій Корсунський «Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні»;
- Тетяна Силіна «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».