Президенти Франції та Росії Емманюель Макрон та Володимир Путін під час телефонних переговорів обговорили ситуацію навколо України та гарантії безпеки, висунуті російською стороною. Лідери двох країн телефонують уже втретє за минулий тиждень, а попередні два рази вони також обговорювали Україну.
Макрон у своїх телефонних розмовах із Путіним, а потім і з президентом України Володимиром Зеленським обговорив шляхи зниження напруженості навколо України, йдеться у комюніке Єлисейського палацу, повідомляє La Tribune.
"Обговорення було зосереджено на двох пріоритетах. По-перше, використання позитивного прогресу в Нормандському форматі для досягнення довготривалого рішення на Донбасі. По-друге, йшлося про початок розмови про умови стратегічного балансу в Європі, яка має дати можливість спостерігати зниження ризиків на місцях. і забезпечити безпеку на континенті", - йдеться у повідомленні.
За даними Кремля, Путін сказав Макрону про "провокаційні заяви та дії київського керівництва, що йдуть урозріз із Мінськими домовленостями". Про які саме заяви йшлося, не уточнюється.
"Президенти обмінялися оцінками поточного стану справ. Продовжено предметний діалог щодо ситуації навколо України та питань, пов'язаних з російською ініціативою щодо вироблення довгострокових правових гарантій безпеки Російської Федерації", - йдеться у релізі Кремля.
Макрон у своїй розмові з Зеленським "спробував досягти прогресу в питанні про статус Донбасу в рамках зусиль з розрядки напруженості" і наголосив на важливості обговорення стратегічного балансу в Європі, який "дозволив би знизити напруженість і гарантувати безпеку на континенті", повідомляє Reuters.
Президенти Франції та РФ телефонували 28 і 31 січня і запланували особисту зустріч, але її терміни поки не узгоджені.
26 січня у Парижі відбулися переговори радників лідерів "нормандської четвірки". Сторони домовилися зменшити наявні розбіжності та виступили за дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.
28 січня Путін сказав Макрону, що у відповідях США та НАТО щодо російського проекту "гарантій безпеки", "не врахували занепокоєння РФ",
Детальніше про ситуацію, що склалася навколо України, реакція та вимоги Заходу та про те, чого добивається Москва, читайте в аналітичних матеріалах ZN.UA:
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
- Україна, Великобританія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна", а про можливі сценарії наступу на Україну військ РФ з півночі у матеріалі "Чи вторгнеться Путін в Україну з Білорусі?"
- про те, чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин з Росією, читайте у статті Тетяни Силіної "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах".