Росія не може заявляти про будь-яке право вето на рішення України приєднатися до НАТО, оскільки будь-яке рішення про членство в Альянсі виходить від керівництва конкретної держави та надсилається керівництву НАТО.
Про це заявив на брифінгу, трансляція якого була на YouTube, речник Пентагону Джон Кірбі.
Рішення України приєднатися до НАТО є справою виключно 30 країн-членів Альянсу та України.
"Рішення має залежати від України, з ким вона сама себе асоціює", - уточнив Кірбі.
Прессекретар Пентагону зазначив, що Україна продовжує проводити реформи для того, щоб відповідати стандартам НАТО, і США допомагають їй у цьому процесі.
"Це не той випадок, коли Путін має право вето. Це так не працює", - вважають у Пентагоні.
26 січня НАТО офіційно відмовило Росії у виконанні вимог не приймати Україну до Альянсу. Напередодні Путін заявив, що вступ України до НАТО створить загрозу воєнного конфлікту Росії з Альянсом через Крим.
При цьому США і НАТО ігнорують занепокоєння Росії, говорячи про право інших країн вступати до Альянсу.
Раніше представник Білого дому Джен Псакі заявила, що порівнювати та протиставляти дії Росії та США у контексті загострення навколо України потрібно обережно.
Така відповідь від неї прозвучала журналісту, який поставив питання про можливість "взаємної деескалації" відносин. Псакі уточнила, що Росія — країна-агресор, а її президент Путін робив агресивні дії проти інших держав.
Також повідомлялося, що у лютому 2022 року міністр оборони США Ллойд Остін вирушить з візитом до Європи. Він візьме участь у нараді міністрів оборони НАТО, яку ініціював генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг на 16-17 лютого.
Детальніше про ситуацію, що склалася навколо України, реакція та вимоги Заходу та про те, чого добивається Москва, читайте в аналітичних матеріалах ZN.UA:
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
- Україна, Великобританія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна", а про можливі сценарії наступу на Україну військ РФ з півночі у матеріалі "Чи вторгнеться Путін в Україну з Білорусі?"
- про те, чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин з Росією, читайте у статті Тетяни Силиної "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах".