Німеччина заблокувала постачання Україні озброєння власного виробництва з Естонії

Поділитися
Німеччина заблокувала постачання Україні озброєння власного виробництва з Естонії © unsplash/haakon
Естонія має намір допомогти Україні.

Німеччина не дозволила експорт озброєння свого виробництва з Естонії в Україну.

Таллінн все ще продовжує домагатися передачі артилерії Києву, сказав представник німецького уряду The Wall Street Journal (WSJ).

"Принцип, що регулює експорт зброї, завжди той самий — незалежно від того, чи вона надходить безпосередньо з Німеччини або з третіх країн, — і на даному етапі дозволу не видавалося", — йдеться у заяві представника.

Радник міністра оборони Естонії Крісто Енн Вага сподівається, що Таллін все ж таки отримає дозвіл, оскільки Естонія має намір допомогти Україні. Естонія має намір відправити в Україну десятки протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin та 122-міліметрових гаубиць.

Проблема, що виникла, пов'язана з експортом гаубиці Д-30, що стріляє 122 мм снарядами приблизно на 20 кілометрів. Гаубиці, вироблені у Радянському Союзі, дислокувалися у колишній Східній Німеччині. Після возз'єднання Німеччини у 1990-х роках Берлін експортував зброю до Фінляндії, яка потім передала її до Естонії у 2009 році.

Український посол у Німеччині раніше дорікнув Берліну, що він відмовляється надіслати зброю Києву. Міноборони ФРН у відповідь заявило, що позиція Німеччини виключає постачання летальних озброєнь до країн з територіальними конфліктами.

Редакція WSJ зазначає, що політика Німеччини щодо постачання озброєння відрізняється від дій США, Великої Британії, Польщі та інших союзників. Так, США вже виділили Україні додаткову військову допомогу в розмірі $200 млн.

Про постачання протитанкової зброї Києву цього тижня також оголосила Великобританія, країни Балтії готуються передати Україні частину американської зброї, що є у них.

Також міністерство оборони Чехії ухвалило рішення про те, якою саме зброєю вона підтримає Україну на тлі загрози Російського вторгнення на нашу територію.

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО гарантій безпеки, згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі