Сенатори США пропонують Байдену дозволити постачання Україні озброєння за ленд-лізом

Поділитися
Сенатори США пропонують Байдену дозволити постачання Україні озброєння за ленд-лізом © dw.com
Законопроект запропонований сенаторами як терміновий.

Група американських сенаторів запропонувала дозволити президентові США укладати угоди з Україною про постачання їй озброєнь по ленд-лізу.

Ця пропозиція дозволить Україні отримати військову техніку "для захисту вразливого цивільного населення від російського військового вторгнення", йдеться у підготовленому сенаторами проєкті закону. Законопроєкт розробили сенатори Бен Кардін, Джинн Шейхін та Річард Блументал від демократів, а також республіканці Джон Корнін, Роджер Уікер та Ліндсі Грем.

За законом президент США уповноважений дозволяти постачання та оренду озброєння "партнерам та союзникам США" у разі, якщо це відповідає інтересам національної безпеки країни. Але "бюрократичні бар'єри та інші обмеження роблять такий порядок дій непрактичними у нинішній кризі, з якою зіткнулася Україна", - повідомляється на сайті сенатора Корніна.

Документ передбачає, що будь-які російські кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури України класифікують як збройний напад.

Постачання озброєння по ленд-лізу буде дозволено лише Україні.

Ленд-ліз (від англ. lend — позичати і lease — здавати в оренду, найм) — державна програма, за якою США постачали своїм союзникам у Другій світовій війні бойові припаси, техніку, продовольство, медичне обладнання та ліки, стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти.

Проєкт закону також включає положення, що:

  • президент США зобов'язаний підтвердити Комітету Конгресу, що будь-яка військова техніка, що поставляється за новими правилами, необхідна для захисту вразливого цивільного населення;
  • президент або його представник повинні запровадити прискорені процедури доставлення будь-якої військової техніки, переданої Україні, щоб вона отримала все своєчасно;
  • будь-які кібератаки, що виходять з Росії, на основні об'єкти критичної інфраструктури України класифікуватимуть як збройний напад з боку Росії;
  • законопроєкт діятиме доти, доки Росія не скоротить кількість своїх військових на кордоні з Україною до того числа, яке було до березня 2021 року.

При цьому Джин Шейхін заявила, що США повинні вжити термінових заходів, щоб підтримати українських партнерів і стримати російське вторгнення.

"Цей законопроєкт гарантує, що бюрократичні перешкоди не завадять адміністрації США діяти швидко, щоб надати Україні інструменти, необхідні для захисту цивільного населення, якщо Путін вирішить вдертися. Кремль дорого заплатить за ескалацію цієї кризи, а США вкладуть свої гроші в те, щоб допомогти Україні захистити себе", - наголошується в заяві сенатора.

Раніше США оголосили про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі $200 млн. Американська влада також дозволила Естонії, Литві та Латвії постачати Україні зброю американського виробництва. Йдеться про ракетні комплекси Javelin та Stinger.

Білий дім напередодні заявив, що будь-яке перетин російськими військами кордонів України буде розцінено як вторгнення і спричинить нові антиросійські санкції, а в Держдепі сказали, що розглядають і інші сценарії розвитку ситуації на кордоні РФ і України.

Раніше американський сенатор-республіканець Мітт Ромні заявив, що президент РФ Владімір Путін має намір відтворити СРСР. Захід не повинен допустити цього, заявив політик із Юти, виступаючи на каналі NBC.

За словами Ромні, Путін намагається розвалити Північноатлантичний альянс, і Заходу зараз потрібний сильний військовий блок для захисту.

Також міністерство оборони Чехії ухвалило рішення про те, якою саме зброєю вона підтримає Україну на тлі загрози російського вторгнення на нашу територію. Прага надішле Україні артилерійські снаряди.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі