Уряд Німеччини має намір надавати сирійським біженцям тільки субсидіарну допомогу, тим самим обмеживши їхній термін перебування в країні і не дозволивши їм перевезти сім'ї на територію ФРН, повідомляє німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Повідомляється, що Федеральне відомство у справах мігрантів і біженців (BAMF) вже отримало відповідне розпорядження.
Крім цього, ФРН планує видавати біженцям з Сирії тимчасові дозволи на перебування терміном на один рік. Право на субсидіарну допомогу будуть мати лише ті мігранти, які зможуть довести, що в країні походження їм загрожує небезпека.
"Інші держави в подібних ситуаціях також забезпечують лише перебування протягом обмеженого періоду часу", - сказав міністр внутрішніх справ Німеччини де Мезьєр.
За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.
Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".