Канцер Німеччини Ангела Меркель висловила побоювання щодо напруженої обстановки в балканських країнах через ситуацію з біженцями. За її словами, установка укріплень на угорському кордоні призвела до того, що мігранти стали шукати шляхи через Хорватію, Словенію та Румунію.
Канцлер ФРН зазначила, що після будівництва загороджень на австрійсько-німецькому кордоні біженці будуть намагатися потрапити до Німеччини через інші держави, що призведе до подальшої ескалації кризи, а не до його врегулювання.
Меркель підкреслила, що Німеччина як найбільша держава Євросоюзу повинна знайти інше рішення, яке б відповідало принципам європейської солідарності.
"Тому що я не хочу, щоб там знову... виникла необхідність військового конфлікту", - передає слова Меркель видання Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
У свою чергу, прем'єри Сербії, Хорватії і Словенії розвіяли побоювання канцлера ФРН щодо можливого збройного конфлікту між балканськими країнами через міграційну кризу.
"Пані Меркель дуже обережна у своїх заявах. У неї завжди є дві-три "лінії оборони", і я її розумію. Між тим, що Німеччина не зможе закрити кордон. Хорватія завжди це зробить швидше Німеччини. Не буде ніяких збройних сутичок", - наводить слова прем'єра Хорватії Зорана Милановича хорватська газета Utarni list.
"Всі ситі війнами на цих теренах, і ми докладемо всі зусилля не просто, щоб підтримувати мир і стабільність в регіоні, але і щоб поліпшити економічні та інші відносини", - вважає прем'єр Сербії Олександр Вучич.
За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.
Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".