Замість "транзитних зон" на кордоні Німеччини, які хотіли бачити у ХДС/ХСС, коаліція в Берліні погодила план створення спеціальних центрів реєстрації біженців.
Після тривалих дискусій лідери партій-членів коаліції в Бундестазі домовилися щодо прискорення процедур розгляду заявок біженців, у яких низькі шанси на отримання притулку в Німеччині.
Як повідомляє агентство dpa з посиланням на джерела серед представників коаліції, канцлер Ангела Меркель, лідер соціал-демократів Зігмар Габріель і голова Християнсько-соціального союзу Горст Зеегофер домовилися про створення спеціальних центрів прийому біженців. У таких центрах для людей з низькими шансами отримати притулок буде діяти посилене зобов'язання проживати в спеціально відведеному місці.
Згідно з попередніми планами, по всій Німеччині буде існувати від трьох до п'яти таких центрів, зокрема, в баварських містах Бамберг і Манчинг. Зокрема, шукачам притулку з низькими шансами залишитися в Німеччині не буде дозволено виїжджати за межі округу, в якому розташований відповідний центр для біженців. У той же час було відхилено ідею так званих "транзитних зон" для біженців, проти яких виступали соціал-демократи через те, що затримані в них мігранти фактично підпадали б під арешт.
У зазначених центрах повинна буде відбуватися прискорена процедура розгляду для заявників з безпечних країн походження, зокрема з Балкан. Також, за інформацією dpa, сторони домовилися про необхідність суворої охорони зовнішніх кордонів ЄС.
Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.
Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року Німеччина прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".