Меркель політично виграла у цьому році, але 2016-ий стане для неї вирішальним – Die Welt

Поділитися
Меркель політично виграла у цьому році, але 2016-ий стане для неї вирішальним – Die Welt Політично Меркель все ж "виграла" рік © kmv.gov.ua
Міграційна криза відпочатку була недооцінена не тільки німецьким канцлером, але й іншими європейськими лідерами.

Німецький канцлер Ангела Меркель стикається з історичним парадоксом, пише редактор відділу політики німецької газети Die Welt Роберт Александер.

Канцлер закінчила найважчий рік успішно, вважає автор статті. "Але в 2016 вона зіткнеться з ще більшими проблемами, пов'язаними з особливостями зовнішньої політики. Так, рішення Меркель про надання притулку для біженців в умовах міграційного кризи – вона видала бажане за дійсне", - зазначає він.

"2015 став неймовірним роком, в кінцевому рахунку, невловимим", - сказала Меркель під час своєї промови на партійній конференції в Карлсруе.

Меркель докладає багато зусиль у боротьбі з міграційною кризою. Однак сам наплив біженців був недооцінений не тільки німецьким канцлером, але й іншими європейськими лідерами. Як зауважує автор, відомий у Німеччині слоган "ми можемо зробити це" звучить дуже оптимістично.

Автор нагадує, що Меркель удостоїлися звання "Людина року" за версією редакції журналу Time. Як вважає Александер, політично Меркель все ж "виграла" рік, але на європейській арені все виглядає складніше. Їй багато чого вдалося в середині свого федерального уряду, але в цілому європейці не дуже хочуть йти курсом Брюсселя і Берліна. Поки що Меркель своїм планом врегулювання кризи видає бажане за дійсне. Убезпечити зовнішні кордони ЄС - тут залежить від більш авторитарного лідера президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Автор нарікає, що німецький план розподілу біженців працює дуже повільно, якщо працює взагалі.

Після переговорів з турецьким президентом, обіцянкою підтримки французької Франсуа Олланду, Німеччина погодилася на військові дії, проте мова йде не про наземну операцію у Сирії.

Александер нарікає, що перемогти бойовиків "Ісламської держави" можна тільки за допомогою наземних операцій, і можна було б у цьому питанні можна розраховувати на війська Башара Асада, якщо б тільки мова не йшла про тих силовиків, які боролися з власним населенням діжковими бомбами. Тому, як підкреслює автор, поки Німеччина бореться на боці режиму, населення якого приймає це одночасно як політичне переслідування.

"Таким чином, 2015 був, напевно, роком Ангели Меркель. Але 2016-ий стане для неї вирішальним", - резюмує автор.

Раніше повідомлялося, що на тлі міграційної кризи рейтинг Меркель впав до чотирирічного мінімуму. Арівень підтримки Християнсько-демократичного союзу німецького канцлера впав до трирічного мінімуму. Меркель зазнала критики у зв'язку з відкриттям кордонів Німеччини для сирійських біженців – кроку, який викликав ще більшу хвилю мігрантів. Критики, особливо в Баварії, хочуть ввести обмеження на кількість біженців, дозволених для в'їзду в країну.

Британське видання The Financial Times, у свою чергу, зроблено невтішний висновок: кінець епохи Меркель не за горами. У статті підкреслюється, що деякі з близьких союзників визнають, що цілком можлива ситуація, що канцлеру доведеться покинути свій пост до виборів 2017 року. Обговорення ще пару місяців тому четвертого терміну Меркель зараз здається недоречним.

Читайте також: Німеччина має намір скоротити потік біженців, які прибувають в країну – Меркель

Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.

Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року Німеччина прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі