Кінець епохи Меркель не за горами - FT

Поділитися
Кінець епохи Меркель не за горами - FT Криза біженців, ймовірно, означатиме кінець епохи Меркель
Спокій німецького суспільства порушено, а позитивні сторони припливу мігрантів в країну важко знаходити.

На початку цього року у німецького канцлера Ангели Меркель була хороша заявка на, щоб стати найуспішнішим політиком у світі. Канцлер Німеччини послідовно три рази здобувала перемогу на виборах. Вона була домінуючою політичною фігурою в Європі, і дуже популярною у себе вдома, пише британське видання The Financial Times.

"Але криза біженців, яка торкнулася Німеччини, ймовірно, означатиме кінець епохи Меркель. Більше мільйона біженців очікують своєї черги притулку в країні", - говориться в статті.

Деякі з близьких союзників визнають, що цілком можлива ситуація, що канцлеру доведеться покинути свій пост до виборів 2017 року. Обговорення ще пару місяців тому четвертого терміну Меркель зараз здається недоречним.

Автор вважає, що в деякому сенсі - все це глибоко несправедливо. "Меркель не провокувала сирійську громадянську війну, або неприємності Еритреї або Афганістану. Її реакція на тяжке становище мільйонів біженців, переміщених в результаті конфлікту, була сміливою і жалісливою. Канцлер намагалася діяти в найкращих традиціях післявоєнної Німеччині, в тому числі, щодо поваги прав людини і рішучості дотримуватися міжнародних правових зобов'язань", - йдеться в статті.

Видання підкреслює: біда в тому, що уряд Меркель явно втратив контроль над ситуацією. Німецькі офіційні особи публічно схвалили декларацію канцлера із закликом впоратися з ситуацією з біженцями: "Ми можемо зробити це". Але паніка тільки посилилася: витрати ростуть, соціальні послуги під питанням, рейтинги показують падіння популярності Меркель і підйом популярності правих сил. Як написав на цьому тижні німецький журнал Der Spiegel, Німеччина в ці дні є місцем, "де люди почувають себе розкуто повністю висловлювати свою ненависть і ксенофобію".

Коли німецьке суспільство втрачає спокій, аргументи про позитивний економічний та демографічний вплив імміграції їм не розглядаються, відзначає видання.

Німці дали прізвисько Меркель "Муті" (мама – ред.) і ще в 2014 році її авторитет був дуже високий, особливо популярність зросла, коли канцлер і Європа впоралися з кризою єврозони і відповіли на анексію Росією Криму.

"Але криза біженців показала також й інший бік Меркель. Деякі виборці, здається, прийшли до висновку, що "Муті" несповна розуму, коли заявляє про відкриті кордони", - йдеться в статті.

Як зазначає видання, єдиний спосіб, як можна змінити цю ситуацію, швидко побудувати такі прикордонні огорожі, як угорський уряд на чолі з Віктором Орбаном. Деякі німецькі консерватори зараз закликають саме до таких дій. "Але малоймовірно, що Меркель вчинить так, як Орбан. Вона знає, що така політика може звучати похоронним дзвоном для вільного пересування людей всередині ЄС, а також буде серйозно дестабілізувати Балкани", - йдеться в статті.

Замість цього, Меркель розраховує на загальноєвропейське рішення. Автор статті каже, що німецькі дії є обов'язковим механізмом у ситуації з біженцями в країнах ЄС, і стає питання про поділ витрат в ЄС, що є "каменем спотикання". В результаті, стосунки Німеччини з її партнерами по ЄС стають все більш напруженими.

"Може Меркель ще вирішити ситуацію? Можливо, якщо уряд Німеччини пощастить і взимку сповільниться потік біженців, що дасть перепочинок, щоб організувати прийом осіб, які шукають притулку, і придумати нові домовленості з транзитними країнами, зокрема, з Туреччиною", - йдеться в статті.

Однак, якщо число біженців, які прямують до Німеччини, буде на колишньому рівні протягом деякого часу, а Меркель надалі буде стояти на своїй позиції "відкритих кордонів", тиск на неї, щоб вона покинула свій пост, посилиться, підкреслюється в статті. "Зараз у неї немає очевидних суперників. Але триваюча криза, безсумнівно, призведе до їх появи", - пише видання.

"Незалежно від особистої долі і репутації канцлера, криза біженців знаменує собою поворотний момент. Десятиліття після того, як Меркель вперше прийшла до влади у 2005 році, в даний час виглядає як щасливий період у Німеччині, в якому країна насолоджувалася процвітанням та міжнародним повагою, перебуваючи від бід світу на безпечній відстані. Ця "золота ера" вже в минулому", - резюмує автор статті.

Напередодні повідомлялося, що партія Меркель стрімко втрачає популярність через кризу з біженцями.

У неділю, 25 жовтня, країни ЄС домовилися про управління потоками біженців через Балкани. Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що частина цього плану (всього план складається з 17 пунктів) передбачає створення понад 100 тисяч місць в центрах для мігрантів за маршрутом, який пролягає з Греції до Німеччини.

Меркель у п'ятницю, 16 жовтня, закликала до швидшої депортації осіб, яким відмовили у наданні притулку в Німеччині. "Навантаження через велику кількість біженців надзвичайне. Тому що та кількість людей, яких ми депортували після відмови в наданні притулку, була занадто низькою", - заявила вона.

Крім того, за останній місяць в Німеччині відбулися кілька великих акцій протестів проти мігрантів . Міністр внутрішніх справ країни повідомив, що на житла для біженців у Німеччині стали нападати в три рази частіше. При цьому дві третини нападів скоїли жителі сусідніх будинків і районів, які не мали проблем із законом.

За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.

Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі