Уряд Німеччини прийняв пакет заходів щодо пришвидшення процедур надання притулку біженцям. Також було ухвалено рішення про ряд заходів задля швидшого виселення тих, хто відповідного статусу не отримає, пише "Німецька хвиля" з посиланням на газету Bild.
Окрім регулярних авіаперевезень, уряд Німеччини, як заявляють джерела, також планує залучити літаки та пілотів Бундесверу до депортації людей. Однак, про це не буде повідомлятись задля того, щоб особи, яким було відмовлено в наданні притулку, не змогли сховатися.
Чиновники також зазначили необхідність перевірки критеріїв щодо надання відстрочки депортації. Заплановано врегулювати питання щодо обладнання транзитних зон, швидшої депортації та відтермінування припинення депортації у зимовий період.
Нагадаємо, канцлер Німеччини Анґела Меркель у п'ятницю, 16 жовтня, закликала до швидшої депортації осіб, яким відмовили у наданні притулку в Німеччині. "Навантаження через велику кількість біженців надзвичайне. Тому що та кількість людей, яких ми депортували після відмови в наданні притулку, була занадто низькою", - заявила вона.
Крім того, за останній місяць в Німеччині відбулися кілька великих акцій протестів проти мігрантів . Міністр внутрішніх справ країни повідомив, що на житла для біженців у Німеччині стали нападати в три рази частіше. При цьому дві третини нападів скоїли жителі сусідніх будинків і районів, які не мали проблем із законом.
Нагадаємо, що останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. У цілому за першу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".