Більшість біженців були відправлені назад в Грецію на вантажівках в ніч на 15 березня.
Агентство нагадує, що раніше сотні мігрантів покинули грецький табір і обійшли прикордонний паркан, щоб перетнути кордон і потрапити в Македонію – там їх і затримали.
Македонія з 2005 року є кандидатом на вступ до Євросоюзу. Країна, куди з Греції направляються мігранти, наступні за "балканським маршрутом" на захід Європи, в кінці лютого 2016 року перестала пропускати громадян Афганістану і посилила перевірку документів прибувають громадян Сирії та Іраку. За кілька місяців до цього Скоп'є дозволив в'їзд тільки жителям цих трьох країн.
29 лютого сотні мігрантів спробували прорватися з Греції на македонську територію через металевий паркан на кордоні і стали кидати камені в преградивших їм дорогу поліцейських. У відповідь влада застосувала сльозогінний газ. Зараз на переході Идомени на грецько-македонському кордонізнаходяться близько 10 тисяч біженців.
Як повідомлялося раніше, ЄС планує закрити "балканський маршрут" для мігрантів. Згідно з проектом документа, європейські лідери візьмуть на себе зобов'язання "покласти край незаконним потокам мігрантів западнобалканскому маршруту; цей маршрут тепер закритий". Євросоюз також зобов'язується допомогти Греції у важкій ситуації, що склалася в країні через наплив шукачів притулку.
Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.