Згідно з документом, європейські лідери візьмуть на себе зобов'язання "покласти край незаконним потоків мігрантів западнобалканскому маршруту; цей маршрут тепер закритий".
Євросоюз також зобов'язується допомогти Греції у важкій ситуації, що склалася в країні з-за напливу шукачів притулку. "Це - колективна відповідальність Європейського Союзу, вимагає швидкої і ефективної мобілізації", - йдеться в проекті заяви.
Лідери країн-членів ЄС також намагатися переконати прем'єр-міністра Туреччини Ахмета Давутоглу скоротити потік мігрантів в Європу, а також прийняти тисячі шукачів притулку, чиї заяви відхилені.
Увечері 6 березня канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте зустрілися в Брюсселі з Давутоглу, щоб підготувати саміт, підтвердили агентству dpa в німецьких урядових колах.
Нагадаємо, що ЄС запропонував Туреччині три мільярди євро для прийому біженців, а також обіцяє прискорити переговори про перспективи членства і безвізового режиму.
Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.
У понеділок, 7 березня, в Брюсселі відбудеться екстрений саміт Туреччина - ЄС, на якому лідери Європи спробують переконати турецьке керівництво прийняти план дій по перекриттю каналів незаконної міграції. Переговори будуть непростими. Адже Туреччина не тільки хоче отримати 3 млрд євро, але і намагається зняти візові обмеження для своїх громадян в ЄС. "Не виключено, що Анкара намагатиметься прискорити процес переговорів про вступ до Євросоюзу", - йдеться в статті. Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Мігранти розколюють Європу".