За порятунок Європи від "навали джихадистів" Скоп'є не отримало ні копійки – президент Македонії

Поділитися
За порятунок Європи від Іванов вважає, що Німеччина в умовах кризи мігрантів з точки зору безпеки зазнала повний крах © balkaneu.com
Міграційна політика Німеччини і ЄС виявилася провальною, вважає президент Македонії Герге Іванов.

Жертвою провалу міграційної політики президент Македонії вважає свою країну, вимушену "розплачуватися за помилки ЄС".

"З точки зору гуманності Німеччина діяла правильно, однак з точки зору безпеки вона зазнала повний крах", - сказав Іванов в інтерв'ю виданню Bild.

Він стверджує, що Македонія запропонувала обмін відомостями про ймовірних джихадистів, однак реакції не було ні з боку Німеччини, ні з боку Євросоюзу. "Якщо б ми в питаннях безпеки покладалися не на себе самих, а на Брюссель, до нас би вже давно хлинули потоки джихадистів", - переконаний македонський президент. За його словами, влада Македонії вилучили у біженців 9000 фальшивих паспортів. Іванов припускає, що з цими документами на "балканський маршрут" хотіли вийти багато радикальні ісламісти.

"Македонія, не будучи членом ЄС, захищає Європу від члена ЄС, а саме - від Греції", - заявив глава македонського держави, підкресливши, що Афіни були готові пропустити через кордон і далі в Європу власників фальшивих документів. Однак, навіть незважаючи на це, "Європі немає справи до Македонії", - резюмував Іванов, судячи з того, що Греція "знову отримала 700 мільйонів євро від ЄС", а Македонія - ні копійки.

Македонія з 2005 року є кандидатом на вступ до Євросоюзу. Країна, куди з Греції направляються мігранти, наступні за "балканським маршрутом" на захід Європи, в кінці лютого 2016 року перестала пропускати громадян Афганістану і посилила перевірку документів прибувають громадян Сирії та Іраку. За кілька місяців до цього Скоп'є дозволив в'їзд тільки жителям цих трьох країн.

29 лютого сотні мігрантів спробували прорватися з Греції на македонську територію через металевий паркан на кордоні і стали кидати камені в преградивших їм дорогу поліцейських. У відповідь влада застосувала сльозогінний газ. Зараз на переході Идомени на грецько-македонському кордоні знаходяться близько 10 тисяч біженців.

Міністр оборони Зоран Йолевски напередодні заявив, що сподівається, що дії його країни в умовах міграційного кризи наблизять Скоп'є до вступу в НАТО. Македонія сподівається зупинити мігрантів на кордоні з Грецією, яка фактично закрила "балканський маршрут" у північну Європу.

Читайте також: Меркель виступила проти закриття "балканського маршруту" для мігрантів

Як повідомлялося раніше, ЄС планує закрити "балканський маршрут" для мігрантів. Згідно з проектом документа, європейські лідери візьмуть на себе зобов'язання "покласти край незаконним потокам мігрантів западнобалканскому маршруту; цей маршрут тепер закритий". Євросоюз також зобов'язується допомогти Греції у важкій ситуації, що склалася в країні через наплив шукачів притулку.

Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі