Македонія сподівається, що міграційна криза допоможе їй наблизитися до НАТО

Поділитися
Македонія сподівається, що міграційна криза допоможе їй наблизитися до НАТО Македонія сподівається зайняти своє місце за столом НАТО © wise-travel.ru
Македонія сподівається зупинити мігрантів на кордоні з Грецією, яка фактично закрила "балканський маршрут".

Міністр оборони Зоран Йолевскі сподівається, що дії його країни в умовах міграційної кризи наблизять Скоп'є до вступу до НАТО, повідомляє агентство Reuters.

"Я сподіваюся, що Македонія отримає своє місце за столом НАТО. Ми показали, що ми є відповідальним членом міжнародного співтовариства", - сказав Йолевски, коли його запитали, чи може поведінку Македонії в умовах кризи може посилити її намір пропозицію НАТО.

Міністр також уточнив, що його країна в умовах міграційної кризи координує свої дії з Сербії, Хорватії, Словенії та Австрії.

Македонія сподівається зупинити мігрантів на кордоні з Грецією, яка фактично закрила "балканський маршрут" до північної Європи.

Македонія є офіційним кандидатом на вступ до ЄС (з 2005 року) і Північноатлантичний альянс. ПДЧ в НАТО Македонія отримала ще у 1999 році, на тлі допомоги організації під час воєн на Балканах, проте з тих пір Греція блокує запрошення Македонії в НАТО через саму назви країни. Зокрема, греки вимагають перейменування Македонії через однойменної провінції в Греції, нібито через побоювання претензій Македонії на грецькі території. 16 грудня 2015 року стало відомо, що Скоп'є заявляє про відкритість до переговорів про зміну назви своєї країни через претензії Греції. За словами прем'єра Македонії Ніколи Груєвського, у нього є бажання відновити діалог з Грецією, який потенційно може вилитися у зміну назви країни.

Читайте також: Македонія закрила для мігрантів кордон з Грецією

Минулого тижня в селі Ідомені на півночі Греції поблизу кордону з Македонією кілька сотень біженців перекрили залізничне сполучення. В акції брали участь мігранти з Сирії та Іраку, незадоволені закриттям "балканського маршруту".

Нещодавно біженці прорвали загородження на кордоні Греції та Македонії. В результаті македонська поліція була змушена застосувати сльозогінний газ. Силовики намагалися стримати сотні людей.

Повідомлялося, що на греко-македонському кордоні ситуація ускладнюється, там накопичилося більше шести тисяч біженців.

Як повідомлялося раніше, ЄС планує закрити "балканський маршрут" для мігрантів. Згідно з проектом документа, європейські лідери візьмуть на себе зобов'язання "покласти край незаконним потокам мігрантів западнобалканскому маршруту; цей маршрут тепер закритий". Євросоюз також зобов'язується допомогти Греції у важкій ситуації, що склалася в країні через наплив шукачів притулку.

Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі