Македонія закрила для мігрантів кордон з Грецією

Поділитися
Македонія закрила для мігрантів кордон з Грецією Поліція міста Скоп'є назвала підставою для прийняття такого рішення технічні проблеми з поїздами в Словенії © Нігіна Бероєва / Facebook
Влада Македонії оголосила про закриття кордону з Грецією, де зібралося вже близько 600 мігрантів.

Поліція міста Скоп'є назвала підставою для прийняття такого рішення технічні проблеми з поїздами у Словенії, яка зазвичай стає для мігрантів наступним за Македонією етапом шляху вглиб Європи.

Поліція сообшила, що через це мігранти затримуються в Македонії та негативно впливають на життя в країні. У зв'язку з цим більше їх пропускати в країну не будуть.

У середу, 20 січня, Сербія і Хорватія оголосили, що більше не будуть приймати мігрантів самі та готові тільки пропускати через свою територію тих, хто планує звернутися за політичним притулком до влади Австрії та Німеччини.

Сама Австрія раніше оголосила про призупинення дії Шенгенської угоди. Через кордон будуть пропускати лише тих біженців, у яких є формальне право запросити у країні політичний притулок. Також влада Австрії знизила квоту на прийом мігрантів на 2016 рік. Тепер вони готові прийняти лише трохи більше 37 тисяч чоловік, в той час як за 2015 рік було зареєстровано 90 тисяч прохань про надання притулку.

У грудні 2015 року в Греції протестували 1,5 тисячі мігрантів, тоді ж відбулося зіткнення з поліцією. Вони протестували проти заборони на в'їзд до Македонії. Протестувальники кидали каміння в тих біженців, яких македонські влади вирішили пропустити в країну. Раніше македонські влади прийняли рішення, чи пускати в країну тільки громадян Сирії, Іраку та Афганістану. В результаті тисячі біженців з інших країн застрягли на грецько-македонської кордоні, в Идомени регулярно відбуваються сутички протестувальників мігрантів з правоохоронцями.

28 листопада не менше 18 співробітників правоохоронних органів Македонії були поранені в результаті зіткнень з біженцями на кордоні з Грецією. Мігранти агресивно протестували проти розпочатого на кордоні будівництва загородження.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Зеркало недели. Украина".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі