У Південній Кореї опозиція відклала плани щодо імпічменту виконувача обов'язків президента 

Поділитися
У Південній Кореї опозиція відклала плани щодо імпічменту виконувача обов'язків президента  © EPA/ YONHAP
Партія прийме рішення щодо подальших дій до кінця тижня.

Головна опозиційна партія Південної Кореї пообіцяла оголосити імпічмент виконувачу обов'язків президента Хан Док Су, але змінила свої попередні плани й вирішила почекати до кінця тижня, заявили у вівторок, 24 грудня, представники партії. Про це повідомляє Reuters.

Сеул досі оговтується після голосування за імпічмент президента Юн Сок Йоля через його рішення запровадити воєнний стан у країні 3 грудня.

Лідер опозиційної Демократичної партії Пак Чан Де сказав, що партія почекає до кінця цього тижня, аби вирішити, чи варто продовжувати реалізацію планів щодо імпічменту Хана. Спочатку законопроєкт про імпічмент Хана мали представити у вівторок.

Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пішла на такий крок після того, як Хан відклав підписання законопроєкту про початок розслідування спеціального прокурора щодо невдалої спроби президента Юна запровадити воєнний стан.

У заяві партії йшлося, що Хан діє проти волі народу, фактично допомагаючи Юну, чиї повноваження на посаді були призупинені після того, як парламент проголосував за його імпічмент 14 грудня. Наразі Конституційний суд повинен вирішити, чи відсторонити Юна від посади або ж відновити його повноваження.

Якщо Хану буде оголошено імпічмент, міністр фінансів країни стане наступним у черзі на керівництво урядом як виконувач обов'язків президента, згідно з південнокорейським законодавством.

Високопоставлений чиновник з офісу Хана, говоривши на умовах анонімності, назвав план опозиції щодо імпічменту “дуже прикрим”.

“Міжнародне співтовариство зараз підтримує систему виконувача обов'язків президента ... Імпічмент може підірвати цю довіру й негативно вплинути на економіку”, - цитує Newsis слова чиновника.

Юн та низка південнокорейських високопосадовців перебувають під слідством за підозрою в організації заколоту та зловживанні владою. 

Детальніше про кризу в Південній Кореї та, зокрема, про наслідки для Києва розповідала в статті "Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДР" Наталія Бутирська.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі