Південна Корея розробляє “дорожню карту” на випадок, якщо Трамп відновить “ядерні переговори” з КНДР

Поділитися
Південна Корея розробляє “дорожню карту” на випадок, якщо Трамп відновить “ядерні переговори” з КНДР © EPA/YONHAP SOUTH KOREA OUT
Сеул намагається “заспокоїти” союзників на тлі політичної кризи в країні.

Міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл у середу, 18 грудня, заявив, що його команда розробляє “дорожню карту” на випадок відновлення “ядерних переговорів” новообраного президента США Дональда Трампа з КНДР. Міністр визнав, що політичні потрясіння в Сеулі порушили зв'язки з командою Трампа, повідомляє Reuters.

На рідкісній спільній пресконференції для іноземних ЗМІ Чо Те Юл і міністр фінансів Південної Кореї Чхве Сан Мок намагалися заспокоїти союзників Сеула і вгамувати хвилювання на ринку після спроби президента Юн Сок Йоля запровадити воєнний стан 3 грудня, що спровокувало найбільшу політичну кризу в країні за останні десятиліття.

За словами Чо, Південна Корея побудувала мережу і канали зв'язку з командою Трампа, які були “сильнішими, ніж у будь-якої іншої країни”, але наказ про воєнний стан спричинив “збої”, послабивши політичний імпульс між сторонами.

Команда Чо розробляє “дорожню карту” на випадок можливого перезапуску переговорів між Вашингтоном і Пхеньяном, вказуючи на те, що Трамп призначив колишнього керівника розвідки посланником для спеціальних місій, включаючи політику щодо Північної Кореї.

“Ми сприймаємо це призначення як свідчення того, що новообраний президент Трамп не нехтує ядерною проблемою Північної Кореї, і я думаю, ми повинні реагувати активніше. Наше спілкування з Північною Кореєю було перерване, оскільки вони (КНДР - ред.) відмовилися від діалогу й переговорів, але ми відкриті до всіх можливостей говорити з Північною Кореєю, в тому числі щодо ядерного питання, якщо такі існують”, - сказав міністр.

Чо також згадав про необхідність реагувати на відправку військ КНДР для підтримки війни РФ проти України.

Своєю чергою міністр фінансів Чхве заявив, що уряд використовуватиме всі наявні ресурси для максимально стабільного управління економікою й активно реагуватиме на надмірну волатильність валютних курсів.

Чо і Чхве були серед міністрів, які відкрито виступили проти плану президента Юна щодо воєнного стану. Нещодавно Юну було оголошено імпічмент, і Конституційний суд вирішить: усунути з посади чи відновити його повноваження. Наразі обов'язки президента виконує прем'єр. 

У той час як Південна Корея намагається стримати наслідки потрясінь на фінансових та валютних ринках, Сеул повинен також орієнтуватися на невизначене майбутнє зі своїм союзником — США за часів Трампа. Детальніше про кризу в Південній Кореї розповідала Наталія Бутирська у статті "Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДР".

"Ядерні переговори"

Пхеньян проігнорував спроби президента США Джо Байдена відновити діалог без жодних попередніх умов, але команда Трампа прагнула прямих переговорів з північнокорейським лідером Кім Чен Ином.

Команда Трампа вважає прямий контакт із Кімом потенційно ефективним способом зняти напруженість між державами. Такий підхід міг би ґрунтуватися на особистих відносинах, які Трамп і Кім встановили під час попереднього президентства республіканця. Відносини, які починалися зі взаємних образ, пізніше перейшли в обмін листами і призвели до трьох особистих зустрічей. Хоча ті переговори не принесли конкретних результатів, вони залишаються безпрецедентним кроком у відносинах між США і Північною Кореєю. Тоді Трамп вимагав від КНДР відмови від ядерної зброї, а Кім наполягав на повному скасуванні санкцій.

Наразі серйозні ризики становить військова співпраця Росії та КНДР, яких єднає переконання, що Захід в особі США й НАТО є екзистенційною загрозою для їхніх режимів, і РФ намагається скористатися цією "єдністю" для виборювання собі місця на геополітичному Олімпі, зокрема за допомогою військового потенціалу Північної Кореї. Заради своєї мети Москва не стримуватиме ядерних амбіцій Пхеньяна і тим самим надасть поштовх ядерному розповсюдженню, що за такого сценарію здається неминучим.

Якщо КНДР справді отримає, як прогнозується, технології виробництва МБР із дальністю, що дасть змогу досягати території США, це означатиме високу ймовірність повномасштабного ядерного конфлікту. Про те, чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР, розмірковував посол України в Японії Сергій Корсунський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі