Колесникову намагалися видворити з Білорусі, але вона порвала паспорт: опозиціонери розповіли, як опинилися в Україні

Відео
Поділитися
Колесникову намагалися видворити з Білорусі, але вона порвала паспорт: опозиціонери розповіли, як опинилися в Україні Соратники Колесникової розповіли, як опинилися в Україні © Белсат
Іван Кравцов та Антон Родненков наполягають, що перетнули кордон не добровільно, а з примусу спецслужб.

Членів білоруської Координаційної ради опозиції Івана Кравцова й Антона Роднєнкова співробітники спецслужб насильно видворили з Білорусі. Те саме намагалися зробити і з Марією Колесниковою, але вона порвала свій паспорт. Про це опозиціонери розповіли на пресконференції в Києві у вівторок, 8 вересня.

Виконавчий секретар Ради Кравцов і прессекретар Родненков повідомили, що їх затримали біля будинку Колесникової, куди вони прийшли після того, як невідомі викрали її в Мінську.

Усіх трьох насильно привезли на кордон і намагалися змусити залишити країну. На думку Кравцова, основним завданням силовиків було видворення Колесникової. Свої дії спецслужбісти пояснювали «необхідністю деескалації обстановки в країні».

«Ми виступали інструментом цього завдання. Тобто, це не було пов'язано з нами особисто, це було все-таки пов'язано з фігурою Марії і з тим авторитетом, яким вона в суспільстві користується», - пояснив Кравцов.

«Один з варіантів, який був запропоновано, щоб ми на моєму особистому автомобілі втрьох переїхали кордон», - додав він.

Родненков розповів, як Колесникова зламала плани силовиків щодо переміщення її через україно-білоруський кордон.

«Її насильно заштовхали на заднє сидіння... Вона кричала, що нікуди не поїде. Як тільки вонаопинилася в машині і побачила попереду свій паспорт, вона відразу ж взяла і порвала його на багато дрібних шматочків. Ці шматочки вона... викинула у вікно», - повідомив він.

За словами Кравцова, Колесникову можуть тримати в Мозирському прикордонному загоні або ж в одному з відділень КДБ Білорусі.

Одного з лідерів білоруської опозиції Марію Колесникову 7 вересня викрали невідомі. Очевидці зняли на відео, як чоловіки в цивільному схопили Колесникову і заштовхали її в мікроавтобус з написом «Зв'язок» біля Національного художнього музею в Мінську. У міліції і Слідчому комітеті заявили, що не затримували опозиціонерку.

Крім Колесникової зникли ще два члени опозиційної Координаційної ради Іван Кравцов і Антон Родненков.

Наступного дня Державний прикордонний комітет Білорусі заявив, що Колесникова, Кравцов і Родненков виїхали в Україну. Незабаром офіційну версію «скоригували» : Кравцов і Родненков нібито втекли з країни, а Колесникову затримали «при спробі незаконного перетину кордону».

Однак камери зовнішнього спостереження зафіксували, як автомобіль з опозиціонерами безперешкодно пройшов всі процедури на пункті пропуску, і ніхто не намагався його затримувати.

Напередодні КДБ була викрадена Ольга Ковалькова. За її словами, її катували і змусили залишити Білорусь, пригрозивши в іншому випадку надовго посадити до в'язниці. Ковалькова виявилося однією з понад 100 білорусів, які переховюються від режиму Лукашенка в Польщі.

У Білорусі вже місяць тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі