Лукашенка заявив, що амністує важко хворих політв'язнів

Поділитися
Лукашенка заявив, що амністує важко хворих політв'язнів © Скріншот Youtube
Білоруський диктатор підписав закон про амністію у зв'язку з 80-річчям визволення Білорусі.

Самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив про намір  оголосити амністію деяких своїх ув’язнених політичних опонентів, які брали участь у протестах проти його переобрання, але зараз важко хворі у в’язниці на рак, пише Радыё Свабода.

Лукашенка, який перебуває при владі з 1994 року, є одним із найближчих союзників лідера Кремля Владіміра Путіна, і його опоненти та західні правозахисні групи звинувачують у порушеннях прав людини та ув’язненні опонентів за різними звинуваченнями.

«Не дивуйтеся, якщо наших важкохворих людей — про них пишуть — через кілька днів випустять. Ті, хто не встиг втекти з-поміж тих, хто громив чи підривав країну у 2020 році. Ці люди справді хворі, переважно онкохворі», — сказав Лукашенка на мітингу з нагоди національного свята Білорусі – 80-річчям з дня визволення Білорусі від нацистських загарбників у роки Другої світової війни, повідомило офіційне інформагентство БелТА.

Лукашенка не назвав тих, хто може підпасти під амністію. Опозиційна правозахисна група «Вясна» нараховує 1403 політв'язнів. Станом на 27 травня 2024 року правозахисникам було відомо про щонайменше 254 політв’язня, які перебувають у зоні особливого ризику за ґратами. Серед них 16 осіб з інвалідністю, 91 особа у важкому стані здоров’я, 65 дорослих, вік яких перевищує 60 років (багато з них мають серйозні проблеми зі здоров’ям), а також десятеро осіб із психічними розладами. 23 молоді людини були затримані неповнолітніми, серед політв'язнів - 40 багатодітних матерів і батьків. Є щонайменше п'ять сімей, де обоє батьків перебувають за ґратами.

Серед онкохворих політв’язнів – політик Ригор Костусьов , журналістка Ксенія Луцкіна, друг БНФ Володимир Малаховський, 30-річний Павло Кучинський з 4 стадією раку, залізничний партизан Руслан Слуцький , пенсіонери Галина Дзербиш і Алла Зуєва та інші.

Найстарший з політв'язнів - 76-річний Михайло Ляпейка з Могильова, якого відправили на примусове лікування в психіатричну лікарню за образу Лукашенка.

Влада Лукашенки зміцнилася після того, як у 2020 році на тлі протестів Путін запевнив його у підтримці. Білоруський лідер у 2022 році дозволив використовувати територію своєї країни як плацдарм для вторгнення Росії в Україну.

Більшість відомих опонентів Лукашенки втекли за кордон, багато до сусідніх Литви та Польщі. Серед тих, хто перебуває в еміграції, також кандидат у президенти Світлана Ціхановська, яка зараз очолює опозицію.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, коментуючи пропозиції щодо запровадження проти Росії європейських санкцій за смерть у колонії російського опозиціонера Алєксєя Навального, заявив, що зараз у РФ та Білорусі більше політв’язнів ніж у Радянському Союзі.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі