Китай запевняє, що не намагатиметься домінувати у Південно-Східній Азії

Поділитися
Китай запевняє, що не намагатиметься домінувати у Південно-Східній Азії
Проте одночасно Пекін блокує дії країн регіону щодо розробки ресурсів у їх виняткових економічних зонах.

Китайський лідер Сі Цзіньпін у понеділок заявив, що його країна не прагнутиме домінування в Південно-Східній Азії або залякування своїх дрібніших сусідів на тлі постійної напруги в Південнокитайському морі.

Сі зробив ці зауваження під час віртуальної конференції з членами Асоціації держав Південно-Східної Азії, або АСЕАН, проведеної на честь 30-х роковин відносин між Китаєм і цією групою, передає AP.

Китай неодноразово намагався подолати занепокоєння щодо своєї зростаючої потужності та впливу в регіоні, зокрема, його претензій практично на все Південнокитайське море, яке перекриває претензії членів АСЕАН – Малайзії, В'єтнаму, Брунею та Філіппін.

"Китай рішуче виступає проти гегемонізму та силової політики, бажає підтримувати дружні відносини зі своїми сусідами та спільно живити міцний світ у регіоні й абсолютно не прагнутиме гегемонії або, тим більше задирати маленьких", - цитує Сі китайське державне агентство Xinhua.

Ці слова пролунали через кілька днів після того, як кораблі берегової охорони Китаю заблокували і облили потужним струменем води два філіппінські судна, які перевозили вантажі для військ на спірній мілині в Південнокитайському морі, і змусили їх повернути назад.

Китай прагне посилити свою присутність на водному шляху, де проходять найважливіші судноплавні маршрути, знаходяться рибні запаси та підводні родовища нафти та газу, будуючи злітно-посадкові смуги та інші об'єкти на штучних островах, які китайська влада будує з піску прямо на коралових рифах.

Потужні військово-морські сили Китаю, берегова охорона та морська міліція також намагаються блокувати дії країн регіону з розробки ресурсів у їх виняткових економічних зонах, і вони рішуче заперечують операції США та інших іноземних військових у цьому районі. Китай та АСЕАН вже багато років ведуть переговори про кодекс поведінки для розв'язання питань у Південнокитайському морі, але останнім часом ці переговори практично не просунулися.

Китай залишається найважливішим ринком для країн Південно-Східної Азії, а також джерелом інвестицій, тому АСЕАН прагне уникнути конфлікту з Пекіном.

В інших коментарях Сі сказав, що світ є "найбільшим спільним інтересом" усіх сторін, і Китай докладе всіх зусиль, щоб уникнути конфлікту.

"Ми повинні бути будівельниками та захисниками регіонального миру, наполягати на діалозі замість конфронтації, партнерстві та неприєднання, об'єднати зусилля у боротьбі з різними негативними факторами, які загрожують підірвати світ", - сказав Сі.

Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі