Ізраїль вперше визнав "праведником світу" араба

Поділитися
Ізраїль вперше визнав Імена праведників світу відображені у меморіальному комплексі в Єрусалимі © juhuro.com
Єгипетський лікар Мохаммед Хельмі удостоївся звання праведника світу за те, що ризикуючи власним життям, рятував єврейську сім'ю від Голокосту.

Ізраїльський музей-архів "Яд Вашем" визнав "праведником народів світу" єгипетського лікаря Мохаммеда Хельмі, який в роки Другої світової війни допоміг врятувати кількох євреїв від нацистів. Він став першим громадянином арабської країни, удостоєним цього звання.

Мохаммед Хельмі, який під час Другої світової війни мешкав у Берліні, допоміг втекти 21-річній єврейці Ганні Борос, яка пізніше змінила прізвище на Гутман. Він прихистив дівчину, яка була товаришом його сім'ї, у своєму заміському будинку. Їй, таким чином, вдалося у 1942 році уникнути депортації і, ховаючись в цьому притулку, пережити Голокост. Сам єгиптянин наражав себе на величезну небезпеку.

Окрім того, Хельмі надавав різну допомогу, в тому числі лікарську, трьом родичам дівчини: матері, вітчиму та бабусі. Останню йому вдалося прилаштувати жити до своєї знайомої німкені Фріди Штурманн, яка була визнана "праведницею світу" разом з ним. Хельмі помер у 1982 році, Штурманн - у 1962 році.

Зазначимо, що першим з арабів "праведником світу" міг стати тунісець Халед Абдельвахаб. Його кандидатура була запропонована "Яд Вашему" ще в 2007 році, проте досі її не затверджено.

"Яд Вашем" визнає "праведниками народів світу" тих неєвреїв, які допомагали рятувати євреїв від фашистів і нацистів, ризикуючи власним життям. Нагородженим або їхнім родичам вручаються пам'ятні медалі, а їхні імена висікаються на стіні меморіального комплексу в Єрусалимі. З моменту заснування звання "праведник світу" у 1963 році, нагороди були удостоєні понад 24 тисячі осіб із 44 країн світу. !zn

Читайте також:

Один з оригіналів "списку Шиндлера" продають на eBay за три мільйони доларів

Оприлюднено оновлений список найбільш розшукуваних нацистських злочинців

В Німеччині віддадуть під суд 30 наглядачів Освенцима

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі