Німеччина виплатить вцілілим жертвам Голокосту мільярд доларів, повідомляється на сайті Асоціації матеріальних претензій євреїв до Німеччини (The Conference on Jewish Material Claims against Germany). Ця сума буде виплачена владою ФРН у вигляді щорічних компенсацій до 2017 року.
Німецький уряд погодився під час переговорів з асоціацією виплатити 266 мільйонів доларів у 2015 році, 273 мільйони доларів - у 2016 і 280 мільйонів доларів - у 2017. Раніше також були узгоджені розміри компенсацій на 2014 рік, які становлять 185 мільйонів доларів.
Окрім того, влада ФРН погодилася виділити додаткові кошти на матеріальну допомогу євреям, які жили у так званих "відкритих" гетто. Подібного роду гетто були поширені у Болгарії, Румунії (наприклад, у місті Чернівці) та інших країнах-союзниках Гітлера. Євреї, що жили там, не були формально ізольовані від решти суспільства, проте їхні права були обмежені, як і в ув'язнених "закритих" гетто.
Асоціація матеріальних претензій євреїв розподіляє виплати німецького уряду серед 56 тисяч жертв Голокосту по всьому світу. Ці гроші витрачаються на забезпечення домашнього догляду за літніми євреями, які пережили нацистську диктатуру. Окрім того, організація допомагає ще 90 тисячам євреїв, надаючи їм їжу, медикаменти, програми соціалізації і оплачуючи їхні транспортні витрати.
Нові домовленості були досягнуті на тлі скандалу навколо шахрайства в асоціації, про яке писало агентство Jewish Telegraphic Agency. 8 травня відбувся суд, на якому її колишній співробітник Семен Домніцер (Semen Domnitser) був визнаний винним у шахрайстві на 57 мільйонів доларів. Як з'ясувало нещодавно агентство JTA, в 2001 році офіс тодішнього радника організації Юліуса Бермана (Julius Berman) проводив внутрішню юридичну перевірку за анонімними скаргами на Домніцера. У звіті були вказані рекомендації допитати Семена Домніцера і провести більш глибоке розслідування, однак керівництво їх не виконало.
У результаті шахрайська схема діяла аж до офіційного викриття у 2009 році, коли нарешті було виявлено близько п'яти тисяч підроблених заявок на отримання компенсацій. Це призвело до того, що Німеччина заплатила організації на 57 мільйонів доларів більше, ніж повинна була.
Асоціація матеріальних претензій євреїв до Німеччини була заснована у 1951 році, щоб домагатися компенсацій від німецької влади жертвам Голокосту. В цілому за час свого існування вона отримала від ФРН близько 70 мільярдів доларів. !zn
Читайте також:
Глава українського МЗС у День пам'яті жертв Голокосту закликав до боротьби з нетерпимістю