Центр з розслідування злочинів націонал-соціалізму (ЦРЗНС), розташований у німецькому Людвігсбурзі, має у своєму розпорядженні дані про 30 ймовірних злочинців часів Другої світової війни, які мешкають на території ФРН. Як повідомив 3 вересня представник цього центру Курт Шрімм, найближчим часом наявна про них інформація буде передана до прокуратури.
У свою чергу, Міністерство юстиції землі Баден-Вюртемберг повідомило, що було проведено розслідування щодо 50 колишніх охоронців табору, і 30 з них мають бути притягнуті до відповідальності.
ЦРЗНС почав свою роботу у 1958 році. Його основним завданням є збір даних про ймовірних нацистських злочинців. Після завершення власних попередніх розслідувань (загалом їх налічується майже 7,5 тис.) ЦРЗНС передає всі дані до прокуратури, яка вже сама вирішує, чи є підстави для звинувачень.
Окрім 30 фігурантів, які перебувають у Німеччині, ще 7 проживають за кордоном, в тому числі в Ізраїлі. Наймолодшому з них 87 років, а найстаршому - 97. Всі вони підозрюються співробітниками центру у "пособництві вбивству".
Раніше стороні обвинувачення було необхідно довести безпосередню участь обвинувачених у конкретних випадках вбивства, однак через відсутність свідків зробити це було практично неможливо. Прецедент було створено після винесення вироку у справі українця Івана Дем'янюка, якого було визнано винним саме у пособництві вбивству 28 тис осіб.
Як відомо, під час Другої світової війни в таборі Освенцим загинули 1,1 млн осіб, більшість з яких були євреями за національністю. !zn