Один з оригіналів "списку Шиндлера" продають на eBay за три мільйони доларів
19 липня, 2013, 18:12
Поділитися
На продаж виставлена єдина копія, що залишається в приватних
Історичний документ, проданий нащадками близького помічника Шиндлера колекціонерам, знову виставлений на продаж. Всього відомо про чотирьох збережених копіях справжнього "списку Шиндлера".
Один з оригіналів так званого "списку Шиндлера" виставлений на продаж на онлайн-аукціоні eBay. Початкова ставка становить 3 мільйони доларів.
Продавці історичного документа, колекціонери з Каліфорнії Гері Зімет і Ерік Гезін, сподіваються отримати за нього не менше 5 мільйонів доларів. Вони пояснили, що вирішили виставити "список Шиндлера" на eBay, тому що у цього порталу багато користувачів з різних країн, "а це глобальна історія".
Документ (з електронною копією можна ознайомитися тут) включає в себе 801 ім'я чоловіків-євреїв, яких хотів врятувати від смерті в концтаборах німецький промисловець Оскар Шиндлер. Список датований 18 квітня 1945 і налічує 14 сторінок.
Імена, імовірно, були набрані на друкарській машинці бухгалтером підприємця Іцхаком Штерном. Нащадки цього близького помічника Шиндлера продали список колекціонерам.
На даний момент це єдина оригінальна копія документа, що залишається в приватних руках.
У 2011 році документ вже був перепроданий за 2,2 мільйони доларів. У 2010 році Зімет, який представляв інтереси попереднього власника документа, намагався продати цю копію "списку Шиндлера" за 2,5 мільйона доларів.
Всього достовірно відомо про чотири збережених копії справжнього "списку Шиндлера". Дві з них знаходяться в ізраїльському меморіальному комплексі "Яд ва-Шем", одна - в Меморіальному музеї Голокосту.
Оригінальних копій повинно було бути сім.
Німецький промисловець Оскар Шиндлер відомий завдяки тому, що в роки Другої світової війни йому вдалося врятувати більше 1000 євреїв. Ці люди за домовленістю з адміністрацією концтаборів були прийняті на роботу на його заводах, що дозволило їм вижити. Для оформлення передачі імена євреїв, нібито необхідних Шиндлеру на підприємствах, були зведені до списків.
Історія промисловця лягла в основу книги Томаса Кініллі "Ковчег Шиндлера", яка була згодом екранізована Стівеном Спілбергом під назвою "Список Шиндлера". !zn