Стартував Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.
2020 рік загострив багато проблем, починаючи від пандемії коронавірусу, закінчуючи загрозою зміни клімату. Крім того, що пандемія спровокувала глобальну економічну кризу, вона загострила проблеми соціальної нерівності. Спікери форуму в Давосі вважають, що загострення кризи соціальної нерівності стає критичною загрозою, яку необхідно вирішити.
«Світ потребує повного глобального перезавантаження, яке стосуватиметься вирішення усіх ключових проблем. Світова криза сфери охорони здоров’я переросла у глобальну економічну кризу, а також поглибила гостру соціальну нерівність фактично у всьому світі, як серед бідних країн, так і серед країн із високим рівнем доходу», - вважає редактор газети The Washington Post Ішаан Тарур. За його словами, загострення соціальної нерівності також продемонструвало серйозний соціальний розрив та помилки глобального управління.
«Для того, щоб реалізувати амбіційні цілі світових політичних лідерів, перш за все треба вирішити моральну проблему нерівності в суспільстві. Людство фактично стало жертвою помилок урядів країн у політиці забезпечення соціальної рівності населення», - зазначає представниця мережі благодійних організацій Oxfam International Габріела Бучер.
«Світ на межі рекордного рівня загострення соціальної нерівності. Для того, щоб звичайні люди «одужали» після економічного удару, який завдала пандемія, можуть знадобитися десятки років, тоді як мільярдери навпаки змогли збільшити власні прибутки», - додає Габріела Бучер. Зокрема, вона зазначила, що в деяких країнах спостерігається критичне загострення расової нерівності.
Габріела Бучер вважає, що проблему соціальної нерівності необхідно вирішувати вже зараз, інакше рекордна кількість людей ризикує опинитися за межами бідності. Зокрема, загострення нерівності яскраво демонструють вакцинні перегони, адже населення країн із низьким рівнем доходів фактично не має доступу до вакцини проти коронавірусу.
На думку спікерів, забезпечення рівності у суспільстві має стати ключовим елементом стратегії економічного відновлення.
Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.
Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".