Давоський форум: 2021 рік стане критичним періодом для боротьби зі зміною клімату

Поділитися
Пандемія коронавірусу побудувала нову реальність, яка стала джерелом можливостей та ризиків.

Стартував Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.

Пандемія COVID-19 яскраво продемонструвала та загострила ризики, з якими зіштовхнулося людство. Крім цього, саме зараз світ почав спостерігати за наслідками загрози зміни клімату: урагани, посуха, спека, продовольча криза та інфекційні хвороби. На думку спікерів, для того, щоб уникнути кліматичної катастрофи людство має діяти вже зараз, інакше буде просто пізно. Спікери обговорили шляхи та заходи, необхідні для адаптації до кліматичних змін та боротьби з ними.

«Як вже неодноразово наголошувалося, 2021 рік – це критичний період для боротьби з кліматичними змінами. Пандемія коронавірусу створила нову реальність, яка стала джерелом можливостей та ризиків», - каже виконавчий директор Всесвітнього економічного форуму Домінік Кайлаш. За його словами, пандемія відкрила можливості до цілковитої трансформації людського суспільства, однак, вона стала загрозою для стабільності.

«Через зростання загрози кліматичної кризи ми повинні розробити спеціальний план боротьби з нею та реалізувати свої амбіції», - зазначає Домінік Кайлаш.

«Для досягнення позитивної динаміки у боротьбі з екологічними проблемами необхідно зосередити увагу на важкій промисловості та допомогти ключовим об’єктам сектору досягнути декарбонізації», - вважає Кайлаш.

Спікери зазначили, що проблема зміни клімату та глобального потепління стає критичною.

«Лідери багатьох країн неодноразово обіцяли виконати встановлені цілі досягнення кліматичної нейтральності. Але зараз варто перейти від обіцянок до реальних дій», - зазначив керівник Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таалас.

«Негативні тенденції в стані екології планети спостерігаються вже протягом тривалого часу, навіть попри те, що багато країн намагаються встановлювати та реалізувати важливі кліматичні цілі. Це означає, що варто приділяти більше уваги проблемам екології. Одним із найкращих шляхів адаптуватися до змін клімату можуть стати більш активні інвестиції у реалізацію кліматичних цілей», - додав Таалас, зазначивши, що прогнози аналітиків щодо кліматичних змін можуть бути неточними, оскільки глобальна система спостереження є недостатньо потужною, то цілком ймовірно, що людство недооцінює реальні масштаби загрози.

«Наразі ми не можемо похвалитися достатнім прогресом у досягненні кліматичних цілей, але загроза залишається стійкою, саме тому ми повинні бути більш активними. Вплив кліматичних змін зростає, особливо для країн, що розвиваються», - каже представник транснаціональної компанії, яка працює в сфері охорони здоров’я Royal DSM NV Феіке Сибесма. На його думку, держава та приватний сектор повинні об’єднати свої зусилля, що запобігти екологічній катастрофі, оскільки кліматичні зміни – це не вигадка, а жорстока реальність.

«У боротьбі зі зміною клімату обов’язком багатших держав стане підтримка країн, що розвиваються», - вважає Феіке Сибесма.

Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.

Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".

Поділитися
Дивіться спецтему: Давос-2021
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі