Ціпрас зізнався, що не вірить в підписаний ним план порятунку Греції

Поділитися
Ціпрас зізнався, що не вірить в підписаний ним план порятунку Греції Ціпрас розповів грекам, що не вірить в підписаний ним план порятунку © Facebook/Alexis Tsipras
Ніч підписання угоди з кредиторами стала "поганою для Європи", додав він.

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас заявив, що не вірить в успіх підписаних ним угод з країнами Єврозони, хоча і зобов'язаний їх здійснити.

"Я повністю усвідомлюю свою відповідальність за помилки та упущення, а також за підписання документа, в який я не вірю, але який зобов'язаний здійснити", - цитує виступ Ціпраса на грецькому телебаченні агентство Reuters.

Він повідомив, ніч підписання угоди з кредиторами стала "поганою для Європи". Він також додав, що "сувора правда полягає в тому, що Греції нав'язали шлях по вулиці з одностороннім рухом".

На його думку, якби Греція не підписала угоду і не пішла на умови кредиторів, то її чекав би вихід з єврозони з більш важкими наслідками. Він також запевнив, що в ході переговорів "бився" за зарплати і пенсії греків, а нову угоду, за його словами, є більш "м'яким", ніж попереднє.

Одразу ж після підписання угоди з країнами єврозони на уряд Ціпраса посипались звинувачення в обмані і не виконання передвиборчих обіцянок. Виступаючи по телебаченню, Ціпрас заявив, що не має наміру йти на дострокові вибори і постарається реалізувати свою політичну програму протягом усього відведеного йому за законом терміну.

Читайте також: У Греції побільшало самогубців і депресивних людей через економічну кризу – Newsweek

15 липня найбільша профспілка державних службовців Греції ADEDY оголосила загальнонаціональний страйк, виступаючи проти умов історичної угоди країни з кредиторами, досягнутого після місяців переговорів напередодні за згодою прем'єр-міністра Греції Алексіса Ціпраса.

Раніше повідомлялося, що лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Пізніше Ціпрас заявив, що Греція домоглася реструктуризації боргу і отримання 35 млрд євро в обмін на важкі реформи.

Також Reuters повідомляло, на які компроміси в кінцевому підсумку пішли в Греції і в ЄС заради угоди.

Пізніше FT повідомило подробиці перебігу переговорів, в яких президент Франції Франсуа Олланд підтримав Грецію.

У неділю, 12 липня Єврогрупа назвала умови для надання Греції фінансової допомоги в розмірі 86 млрд євро. Дана програма жорстких економічних заходів має бути затверджена в парламенті Греції до 15 липня.

Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.

Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі