Німеччина розглядає тимчасове виключення Греції з єврозони на 5 років - ЗМІ

Поділитися
Німеччина розглядає тимчасове виключення Греції з єврозони на 5 років - ЗМІ У Німеччині допускають тимчасовий вихід Греції з єврозони © DT.UA
Німецький Мінфін пропонує у документі два варіанти вирішення грецького питання.

В Берліні допускають тимчасовий вихід Греції з єврозони на 5 років як один з варіантів вирішення грецької проблеми.

Такий документ Мінфін Німеччини розіслав урядам країн єврозони перед засіданням міністрів фінансів країн-учасниць, пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

зокрема, німецьке відомство пропонує в документі два варіанти вирішення грецького питання.

Відповідно до першого, уряд Греції має "значно і швидко покращити свої пропозиції щодо реформ" і заручитися повною підтримкою в грецькому парламенті.

Крім того, Греція повинна передати держактиви на 50 млрд євро у зовнішній фонд.

Другий варіант вирішення ситуації передбачає вихід Греції з єврозони на 5 років. За цей час країна повинна реструктурувати свій борг. У той же час, Греція залишиться членом ЄС і продовжить отримувати "гуманітарну і технічну допомогу".

Як зазначає видання EUobserver, документ обговорювався на технічному рівні в суботу вранці, але не розглядався міністрами фінансів під час їх засідання ввечері. Нагадаємо, що надзвичайний саміт ЄС з Греції, запланований на неділю, було скасовано.

Читайте також: Глава Мінфіну Німеччини жартома запропонував США "обміняти" Грецію на Пуерто-Ріко – Bloomberg

Раніше повідомлялося, що Євросоюз і МВФ налаштовані позитивно для обговорення з Грецією запиту Афіна на надання кредиту на суму в кілька десятків мільярдів євро.

Парламент Греції сьогодні, 11 липня, проголосував за пропозиції, які були представлені урядом міжнародним кредиторам. Згідно з законопроектом Афіни запитують 53,5 млрд євро в рамках нового пакета фінансової допомоги.

Раніше прем'єр Греції Алексіс Ціпрас запропонує кредиторам більш жорсткі реформи, ніж вони просилив останньому реченні. Видання також повідомило, що грецький прем'єр збирається попросити у ЄС і МВФ 12 мільярдів євро фінансової допомоги замість 8 мільярдів, які він хотів отримати раніше. Це пояснюється тим, що після двох тижнів зупинки роботи банків та державного контролю капіталів, економіка Греції скоротиться на 3%. А до цього прогнозувалося, що її зростання в цьому році складе 0,5%.

Також стало відомо, що Ціпрас представив лідерам ЄС проект "соціально справедливої" угоди. За словами грецького прем'єра, в даних документах містяться пропозиції щодо проведення "здійсненних реформ". Ціпрас додав, що діалог з лідерами ЄС був "позитивним".

1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.

Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит, однак потім відмовився від подальшого фінансування Греції.

Разом з тим, як писало видання Financial Times писало, що вихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі