Міжнародний валютний фонд не буде продовжувати фінансування Греції, що пов'язано з простроченням Афін за попереднім кредитом, пояснив представник МВФ.
"Керуючий директор [МВФ Крістін Лагард] пояснила неможливість продовжувати надавати допомогу Греції в рамках політики недопущення заборгованості", - сказав він.
В поширеній раніше заяві йшлося про те, що МВФ стежить за ситуацією в Греції після референдуму і готовий надати Афінам допомогу, якщо буде таке прохання.
1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.
Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.
Видання Financial Times писало, що вихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.
Після того, як греки проголосували "проти" пропозиції кредиторів, президент Європейської Ради Дональд Туск призначив екстрений саміт ЄС щодо Греції на 7 липня.