"Оборонне відомство в даний час з'ясовує, чи можемо ми допомогти технічними пристосуваннями, наприклад приладами нічного бачення", - уточнив він.
"Западнобалканский маршрут повинен однозначно залишатися закритим", - вважає політик. Македонія, за його словами, захистом власних кордонів "незмірно сильніше" допомагає всьому Євросоюзу і в зв'язку з цим ЄС має більше підтримувати Скоп'є матеріально.
У лютому 2016 року Австрія встановила ліміт для прохачів притулку - 80 осіб на день. Крім цього, щодня в країну мають право в'їхати не більше 3200 осіб, які просуваються по території Австрії до Німеччини. Це рішення Вени запустило у всіх балканських країнах ланцюгову реакцію. Влада Македонії стали пропускати через країну все менше і менше біженців, поки остаточно не закрили кордон.
Раніше президент Македонії Герге Іванов заявив, що міграційна політика Німеччини і ЄС виявилася провальною, а його країна стала жертвою цієї ситуації. "Македонія, не будучи членом ЄС, захищає Європу від члена ЄС, а саме - від Греції", - заявив глава македонського держави, підкресливши, що Афіни були готові пропустити через кордон і далі в Європу власників фальшивих документів. Однак, навіть незважаючи на це, "Європі немає справи до Македонії", - резюмував Іванов, судячи з того, що Греція "знову отримала 700 мільйонів євро від ЄС", а Македонія - ні копійки.
Македонія, куди з Греції направляються мігранти, наступна за "балканським маршрутом" на захід Європи, в кінці лютого 2016 року перестала пропускати громадян Афганістану і посилила перевірку документів прибувають громадян Сирії та Іраку. За кілька місяців до цього Скоп'є дозволив в'їзд тільки жителям цих трьох країн.
Як повідомлялося раніше, ЄС планує закрити "балканський маршрут" для мігрантів. Згідно з проектом документа, європейські лідери візьмуть на себе зобов'язання "покласти край незаконним потокам мігрантів западнобалканскому маршруту; цей маршрут тепер закритий". Євросоюз також зобов'язується допомогти Греції у важкій ситуації, що склалася в країні через наплив шукачів притулку.
Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.