«Антитерористична операція» у Казахстані: три тисячі затриманих, 26 убитих

Відео
Поділитися
«Антитерористична операція» у Казахстані: три тисячі затриманих, 26 убитих © NUR.KZ/ Владимир Третьяков
У МВС затриманих назвали «злочинцями», але не уточнили, у чому саме їх підозрюють.

Міністерство внутрішніх справ Казахстану повідомило про тисячі затриманих, десятках поранених та убитих на масових протестах, що охопили країну на початку місяця.

За даними правоохоронців, усі вбиті були озброєні. Зброю протестувальники відбирали у військових і поліції, нападали на збройові магазини та поліцейські дільниці. Частина силовиків приєдналася до протесту з власної волі.

«Затримано понад три тисячі людей. Вбито 26 озброєних злочинців. Ще 18 злочинців дістали поранення», - повідомила у прямому етері ведуча місцевого телеканалу «Хабар 24».

У МВС Казахстану не уточнили, у чому саме підозрюють убитих, поранених і затриманих «злочинців», чи причетні вони до фактів мародерства, чи просто брали участь у протесті.

Стежте за протестами в Казахстані в онлайн-трансляції «Дзеркала тижня».

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що зросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестувальників розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, відхід від влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади. Протести супроводжуються зіткненнями із силовиками, повідомляється про тисячі постраждалих. Протестувальники палять адмінбудівлі та захоплюють важливі об'єкти інфраструктури. Поліція застосовує спецзасоби та вогнепальну зброю.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд і зняв свого попередника Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради безпеки (широкі повноваження цієї посади дозволяли Назарбаєву залишатися при владі за формального відходу від справ).

У всій країні запроваджено режим надзвичайного стану. Токаєв запросив на допомогу Організації договору про колективну безпеку. Напередодні рада ОДКБ ухвалила рішення направити до Казахстану Колективні миротворчі сили. Росія вже відправила до Казахстану своїх «миротворців» – підрозділи ПДВ та спецпризначення, які брали участь в окупації Донбасу та Криму.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі