Закриття справ про конфлікт інтересів: голова НАЗК звернувся до генпрокурорки та очільниці Верховного суду

Документ
Поділитися
Закриття справ про конфлікт інтересів: голова НАЗК звернувся до генпрокурорки та очільниці Верховного суду
У НАЗК кажуть, що суди закриваючи справи посилаються на рішення КСУ щодо антикорупційної реформи.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков звернувся до генпрокурорки Ірини Венедіктової та голови Верховного суду Валентини Данішевської у зв’язку із закриттям судами справ про конфлікт інтересів через рішення Конституційного суду від 27 серпня, повідомила пресслужба НАЗК. Мова йде про рішення щодо неконституційності певних положень закону “Про запобігання корупції”.

Вказано, що КСУ своїм рішенням позбавило НАЗК можливості складати адмінпротоколи, пов’язані зі справами про конфлікт інтересів. При цьому статті Кодексу України про адміністративні порушення, які передбачають відповідальність за конфлікт інтересів, не втратили своєї сили. Однак, попри це суди почали закривати справи, пов’язані з таким правопорушенням, посилаючись на рішення Конституційного суду. У листах до Венедіктової та Данішевської голова НАЗК просить донести до суддів, а також до прокурорів, відповідну інформацію.

“Протоколи, складені з дотриманням вимог ст.ст. 254-257 КУпАП посадовими особами Національного агентства, уповноваженими на те наказом голови Національного агентства/рішенням Національного агентства відповідно до положень ч.1 ст. 13 Закону України “Про запобігання корупції”, є належними та допустимими доказами у судових справах”, – йдеться у відповідних листах. 

У НАЗК зазначили, що на сьогоднішній день суди розглядають справи про адмінпорушення за 130 протоколами Нацагентства, які склали за такими статтями КУпАП:

  • ст. 172-4 (порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності);
  • ст. 172-5 (порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків);
  • ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

При цьому 16 таких протоколів стосуються народних депутатів. Ще 11 адмінпротоколів складені щодо члена Центральної виборчої комісії, заступників міністрів, голови та заступника голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій. Як повідомляло ZN.UA, через день, після рішення суду, Кабмін своїм рішенням відновив роботу реєстру.

На минулому тижні у Верховній Раді зареєстрували проект закону №4470, який відновлює повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції. Також до парламенту внеслиу законопроект №4471 про особливості складання адмінпротоколів щодо суддів та суддів КСУ.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі