У Раді зареєстрували законопроект про складення НАЗК адмінпротоколів щодо суддів та суддів КСУ

Документ
Поділитися
У Раді зареєстрували законопроект про складення НАЗК адмінпротоколів щодо суддів та суддів КСУ © КСУ / Facebook
Документ розробила робоча група з врегулювання конституційної кризи.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4471 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення особливостей складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4-172-9 та 188-46, 212-15 стосовно судді, судді Конституційного Суду України”. На сайті парламенту вказано, що документ зареєстрували 7 грудня.

“Метою цього законопроекту є встановлення додаткових особливостей щодо здійснення повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції стосовно суддів, суддів Конституційного Суду України, які спрямовані на забезпечення дотримання гарантій незалежності вказаних осіб під час адміністративного провадження”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Зокрема, документ передбачає, що складати адмінпротокол щодо судді та судді КСУ може лише голова НАЗК або його заступник. При цьому про складення такого адмінпротоколу необхідно буде обов’язково повідомити Вищу раду правосуддя та голову Конституційного суду.

Крім того, в проекті закону йдеться про те, що адмінпротокол вручається судді чи судді КСУ виключно за допомогою надсилання документу поштою. При цьому суддя обов’язково має отримати можливість надати свої письмові зауваження і заперечення, або відмовитись від його підписання з наведенням відповідних мотивів. Згідно з законопроектом, надати такі пояснення можна буде шляхом надсилання їх поштою. Або ж суддя зможе особисто надати пояснення за можливої присутності інспектора ВРП чи голови КСУ або його заступника.

Також проект закону надає НАЗК повноваження передавати протокол про адміністративне правопорушення до суду лише в тому випадку, якщо отримає від судді чи судді КСУ пояснення щодо нього. Також адмінпротокол можна буде надіслати до суду, якщо спливе термін, відведений законом на їхнє надання.

За словами представниці Верховної Ради в Конституційному суді Ольги Совгирі, такий порядок вручення протоколу про адміністративне правопорушення нібито усуває можливості будь-яких зловживань чи тиску на суддів, які присутні в разі вручення документу відповідними уповноваженими особами при особистому спілкуванні із суддею, в тому числі у разі відсутності сторонніх осіб, які могли б проконтролювати відсутність таких зловживань і тиску.

Напередодні в Раді також зареєстрували законопроект №4470, який передбачає відновлення повноцінної роботи НАЗК. Цей документ, як і законопроект про складення адмінпротоколів щодо суддів, розробила робоча група з врегулювання конституційної кризи.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської ОПЗЖ щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій. Як повідомляло ZN.UA, через день, після рішення суду, Кабмін своїм рішенням відновив роботу реєстру. Таке рішення стало результатом термінової наради Ради нацбезпеки та оборони, зібране президентом Володимиром Зеленським через рішення КСУ.

У свою чергу НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

4 грудня Верховна Рада ухвалила закон, який відновлює відповідальність за недостовірне декларування. Документ передбачає відповідальність за недостовірну інформацію в деклараціях про доходи у вигляді, штрафу, громадських робіт або обмеження волі. Щоправда, раніше таке правопорушення передбачало ув’язнення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі