Комітет рекомендував Раді ухвалити за основу та в цілому законопроект про відновлення повноважень НАЗК

Поділитися
Комітет рекомендував Раді ухвалити за основу та в цілому законопроект про відновлення повноважень НАЗК
Профільний комітет також визначився щодо законопроекту про складення НАЗК адмінпротоколів щодо суддів.

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики рекомендував народним депутатам ухвалити за основу та в цілому проект закону №4470, який відновлює повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції, скасовані Конституційним судом у серпні. Про це повідомили у пресслужбі парламенту.

“Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект № 4470 за основу і в цілому”, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, проект закону передбачає, що всі електронні декларації посадовців перевіряє саме НАЗК. При цьому документ пропонує запровадити механізм скарги для судді, якщо він вважає, що в процесі перевірки декларації на нього здійснюється тиск. За словами голови комітету Анастасії Радіної, така позиція узгоджується з проектом рішення Венеціанської комісії, який Рада Європи оприлюднила напередодні.

Також антикорупційний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту ухвалити за основу та в цілому законопроект №4471 про особливості складання адмінпротоколів щодо суддів та суддів КСУ. Зокрема, проект закону передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

“До Кодексу додається одна стаття із особливостями вручення протоколів про адміністративні правопорушення суддям. Передбачено, що основний спосіб вручення таких протоколів – шляхом надсилання поштою. Разом із тим судді, судді Конституційного суду надається можливість за його бажанням або особисто надати пояснення по суті протоколу, або зробити це в присутності або інспектора Вищої ради правосуддя - для судді, або Голови Конституційного суду - для судді цього суду. Також встановлено, що НАЗК, якщо не отримало у встановлені строки пояснення судді, може передавати документи на розгляд до суду”, - пояснила Радіна.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій. Як повідомляло ZN.UA, через день, після рішення суду, Кабмін своїм рішенням відновив роботу реєстру.

9 грудня Венеціанська комісія опублікувала терміновий, спільний з Генеральним директоратом з прав людини та дотримання законності Ради Європи висновок про законодавчу ситуацію щодо механізмів протидії корупції відповідно до рішення Конституційного суду України. Зокрема, Венеціанська комісія наголошує, що боротьба з корупцією є важливим елементом держави, яка послуговується верховенством закону, але також важливим залишається і повага до Конституції та конституційна справедливість.

На думку ВК, Верховна Рада і виконавча влада повинні поважати роль Конституційного суду як зберігача Конституції і повинні виконувати його рішення.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі