В Україні розпочинається незалежне тестування майбутніх абітурієнтів. Однак цього року вони складають не звичне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), а національний мультипредметний тест (НМТ). Зокрема, для проведення НМТ створено багато центрів тестування і за кордоном, найбільше — у Німеччині та Польщі. Про це в інтерв’ю ZN.UA розповів виконуючий обов’язки директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Валерій Бойко, з яким поспілкувалася Оксана Онищенко.
«Коли ми вперше ухвалювали таке рішення в березні, думали про проведення НМТ у найближчих країнах Східної Європи — Польщі, Словаччині, Румунії, Молдові тощо. Потім географія країн почала розширюватися в геометричній прогресії. І на сьогодні ми створюємо тимчасові екзаменаційні центри майже в усіх країнах Європи, у США й Канаді», - зазначив Бойко.
Він підкреслив, що українці за кордоном проявили свою активність і громадянську позицію, відгукнулися на заклик про допомогу, і так чи інакше вони також будуть залучені до роботи в тимчасових екзаменаційних центрах.
«На сьогодні ми забезпечили персоналом усі пункти тестування за кордоном», - додав він.
За словами Бойка, зараз є шість країн, які будуть допомагати організовувати НМТ під час основної сесії, — це Ірландія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Румунія і Швейцарія. Також є дев′ять країн, які нададуть підтримку тільки під час додаткової сесії, — це Греція, Грузія, Канада, Люксембург, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія і Швеція.
Крім того, безпосередньо 17 країн будуть приймати українських дітей у стінах своїх університетів і під час основної, і під час додаткової сесій, — Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Литва, Латвія, Молдова, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Угорщина, Франція, Хорватія та Чехія.
«Ми щиро вдячні партнерам з Німеччини і Польщі, — вони створили найбільш розгалужену мережу тимчасових екзаменаційних центрів. Тому що там українських дітей найбільше. І якщо в деяких країнах ми маємо справу з одним, максимум двома містами, де будуть створюватися тимчасові екзаменаційні центри, то в Польщі й Німеччині — це шість і сім міст, відповідно», - зазначив він.
Також, за його словами, планується проведення НМТ і в США та Канаді.
«Але для нас це виклик, тому що є відмінність часових поясів», - додав Бойко.
Міносвіти підготувало зміни до правил вступної кампанії. Вони стосуються дітей із територій, які після 24 лютого потрапили під окупацію або де ведуться активні бойові дії. Куди йти чи телефонувати, що робити, якими є дедлайни та пільги — читайте в матеріалі Оксани Онищенко «Як вступати абітурієнтам з окупованих територій: покрокова інструкція».