НМТ замість ЗНО: особливості тестування для вступників цього року

Поділитися
НМТ замість ЗНО: особливості тестування для вступників цього року Здати НМТ абітурієнти можуть лише офлайн © відкриті джерела
Під час першого етапу підтвердження реєстрації на НМТ участь підтвердили 229 тисяч осіб.

Війна в Україні не зупинила навчальний процес, але суттєво його змінила. Наприклад, замість звичного Зовнішнього незалежного тестування цього року було засновано Національний мультипредметний тест (НМТ). Ті, хто хоче вступити до ВНЗ для отримання ступеня бакалавра, повинні зареєструватися на здачу НМТ.

Як зареєструватися на НМТ

Реєстрація на проходження ЗНО автоматично переноситься на НМТ. Єдиною умовою є її підтвердження. Зареєструватись або підтвердити реєстрацію можна в особистому кабінеті.

Для тих, хто не встиг подати заявку у встановлений термін (з 1 лютого до 19 квітня), буде надано можливість створювати додаткові реєстраційні картки. Відслідковувати їхню появу можна на офіційному сайті УЦОЯО.

Перший етап підтвердження участі у НМТ завершився 7 червня. Спеціальну форму на сайті УЦОЯО заповнили 229 тисяч учасників, 196 тисяч з них планують складати тест в Україні, 23 тисячі – у країнах Європи.

Другий етап підтвердження участі у тестуванні проходитиме з 21 червня по 7 липня, за цей час учасники НМТ остаточно зможуть визначатися з вибором міста/країни та за необхідності змінити населений пункт на той із запропонованих, де зручніше пройде тестування в рамках основної сесії.

Ті, хто не встиг зареєструватись на проходження тестування на першому етапі, можуть зареєструватися на додаткову сесію. З 10 по 20 червня потрібно створити реєстраційні картки на сайті УЦОЯО.

Коли проходитиме тестування

Національний мультипредметний тест проходитиме у три сесії:

  • основна – 18 липня – 10 серпня;
  • додаткова – 16-20 серпня;
  • спеціальна – 12-16 вересня.

Через можливість повітряних тривог у різних регіонах, тестування не проводитиметься в один день та один час. У вступників буде мінімум 10 днів на проходження тесту без урахування додаткової сесії.

Де проходитиме тестування

Безпосередньо тестування проводитиметься у спеціально створених тимчасових центрах у 21 області України та Києві. Це навчальні заклади, обладнані всім необхідним для складання тестів. Можливості пройти НМТ віддалено не передбачено.

Також можуть скласти тест і українці, які перебувають за кордоном. Міністерство освіти і науки затвердило перелік міст та територій за кордоном, де можна пройти тестування.

На територіях, тимчасово окупованих російськими військовими, поки що немає можливості організувати проведення НМТ. Для мешканців таких населених пунктів зроблять додаткові сесії у липні та вересні. Тимчасово переміщеним особам слід оновити дані про місцезнаходження на інформаційній сторінці.

Особливості тестування цього року

Якщо ЗНО складалося з 4-5 різних тестів, то НМТ обмежується одним. Він поділений на три частини. Вступникам потрібно виконати завдання на знання української мови, математики та історії України.

Оцінюватимуться результати кожного етапу. З української мови та історії можна набрати до 35 балів, з математики — до 30. Але слід зазначити, що коефіцієнт встановлюватиметься залежно від обраної спеціальності. Наприклад, майбутнім інженерам важливо добре здати математику. Усього кожен блок складається з 20 завдань.

На проходження тестування абітурієнтам будуть давати 120 хвилин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі