Офіційна канадська судово-медична експертиза не підтвердила, що Іран навмисно збив літак «Міжнародних авіаліній України» в небі над Тегераном. Однак це не знімає з Ірану відповідальності за загибель екіпажу і пасажирів, підкреслив заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов.
«Звіт Канади у справі рейсу PS752. Висновок: підтверджень, що Іран навмисно збив український літак немає. Але це не звільняє їх від відповідальності за загибель 176 осіб. Україна перевірить всі факти в звіті, коли отримає доступ до матеріалів справи. Сподіваюся скоро. Запит вже в Міністерстві закордонних справ Ірану», - написав Мамедов у Twitter 24 червня.
Він також закликав родичів жертв і свідків авіакатастрофи надсилати відео, фото та інші матеріали про злочин Ірану на електронну пошту PS752@gp.gov.ua.
Звіт ??#PS752. Висновок: підтверджень, що??навмисно збив??літак немає. Але це не звільняє їх від відповідальності за загибель 176 осіб. ??перевірить всі факти в звіті, коли отримає доступ до матеріалів справи. Сподіваюсь,скоро.Запит на це вже в @IRIMFA_EN https://www.international.gc.ca/gac-amc/publications/flight-vol-ps752/factual_analysis-analyse_faits.aspx?lang=eng pic.twitter.com/Hi1OV56J8v
— Гюндуз Мамедов/Gyunduz Mamedov (@MamedovGyunduz) June 24, 2021
Потерпілі, свідки #PS752
— Гюндуз Мамедов/Gyunduz Mamedov (@MamedovGyunduz) June 24, 2021
Сюди - ?PS752@gp.gov.ua? - можете надсилати важливу інформацію для ?? слідства.
Дані, відео та фотоматеріали, що свідчать про вчинення злочину ??.
❗️Ви допоможете прискорити розслідування.
Уранці 8 січня 2020 року рейс PS752 Міжнародних авіаліній України вилетів з Тегерана до Києва, але був збитий іранськими військовими невдовзі після зльоту. Усі 176 осіб на борту загинули.
Іран довго заперечував причетність КВІР до катастрофи і продовжує приховувати інформацію досі. У Тегерані обмежилися повідомленням про «притягнення до відповідальності» десяти осіб, але хто вони - невідомо.
Правозахисники Human Right Watch повідомили: Іран погрожує членам сімей загиблих в авіакатастрофі, намагаючись відвести звинувачення від Корпусу вартових Ісламської Революції, які збили цивільний лайнер ракетою.
Київ прагне притягнути до відповідальності винних у трагедії і домогтися від Тегерана гідної компенсації родичам загиблих. Іран же, не виявляючи готовності проводити об'єктивне розслідування, хоче скоріше здати справу в архів. Докладніше про те, чому переговори з іранцями - це забіг на «довгу дистанцію», читайте в статті Володимира Кравченка «Не в грошах правда» у ZN.UA.