В Ірані 10 чиновникам висунули обвинувачення у справі про катастрофу літака МАУ — ЗМІ

06 квiтня, 2021, 12:36 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Падіння літака відбулося через фатальну помилку оператора протиповітряної оборони, який визначив літак як "ворожий об’єкт".

В Ірані 10 чиновникам висунули обвинувачення у справі про катастрофу літака МАУ — ЗМІ
© Wana News Agency/Reuters

10 чиновникам висунули звинувачення у справі про збиття українського пасажирського літака МАУ у 2020 році, повідомляє Associated Press із посиланням на слова військового прокурора Тегерана, поширене місцевими ЗМІ.

Зокрема, зазначається, що про це пишуть інформагенція ISNA та агенція Mizan, пов’язана з судовою гілкою влади. Вони не уточнюють, кому саме висунули звинувачення.

Нагадаємо, Іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака у січні 2020 року. Як зазначається, причиною фатального рішення збити літак була помилка оператора протиповітряної оборони, який визначив літак як "ворожий об’єкт".

Читайте також: В Ірані опублікували подробиці загибелі лайнера МАУ

Літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS752 "Тегеран — Київ", збили у ніч на 8 січня 2020 року незабаром після зльоту з тегеранського аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту перебували 168 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули. Більшість загиблих в авіакатастрофі - громадяни Канади та Ірану. На борту знаходилось 11 громадян України - двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу.

Вранці 11 січня Іран визнав, що літак українських авіаліній був збитий помилково іранськими військовими. Але спочатку іранці заявили, що до катастрофи призвела несправність літака, а саме технічний стан двигуна.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Розшифровка чорних скриньок літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", збитого в Ірані в січні, підтвердила, що лайнер впав унаслідок влучання в нього ракети, а також, що на той момент він був справним.

У лютому 2021 року канадські ЗМІ повідомили, що секретний запис з Ірану вказує, що влучання ракети в літак МАУ могло бути навмисним.

Відповідальність за збиття літака взяв на себе командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде.  Іран заявив, що він випадково збив український лайнер.

Related video

Відзначимо, що глава МЗС України Дмитро Кулеба розкритикував остаточний звіт Ірану після розслідування технічних причин авіатрощі МАУ. "Але те, що ми сьогодні бачимо в опублікованому звіті, ніщо інше, як цинічна спроба приховати істинні причини збиття нашого літака. Аналіз документу доводить, що Іран провів розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів", - наголосив він.

США мають намір допомогти Україні притягнути Іран до відповідальності за збитий в небі над Тегераном "Боїн" "МАУ" і загибель екіпажу і пасажирів. У готовності американських компетентних органів до співпраці українським колегам заступник міністра закордонних справ України Євгенія Єніна запевнив спецпредставник Держдепартаменту США по Ірану Роберт Маллі в ході телефонної розмови в середу, 24 березня.

Детальніше про те, що приховує Іран в технічному звіті за результатами розслідування причин збиття українського літака, читайте в статті Євгенія Єніна "Спотворюючи правду".

Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані Мамедов у річницю збиття літака МАУ в Тегерані: «Усі спроби домовитися з Іраном про сприяння розслідуванню зайшли в глухий кут» Гюндуз Мамедов підкреслив, що міжнародні суди можуть стати майданчиком для встановлення справедливості. Сім’ї жертв збитого в Ірані українського боїнга звернулись до Міжнародного кримінального суду Родичі загиблих прагнуть довести вину Ірану у смерті пасажирів українського літака. Збиття літака МАУ: родичі загиблих українців не зверталися по компенсацію – посол Ірану У справі про авіакатастрофу важлива не лише виплата грошей, а й повноцінне розслідування. Однак воно заблоковане Тегераном. Іранських військових, які можуть бути причетні до збиття літака МАУ в 2020 році, вперше названо поіменно Раніше у Тегерані обмежилися повідомленням про "притягнення до відповідальності" десяти осіб, але хто вони - невідомо. Іран відмовився від переговорів про відшкодування шкоди за збиття літака МАУ Члени Міжнародної групи домагатимуться притягнення Тегерана до відповідальності – пасажирський літак збили військові.
За матеріалами: ZN.UA / Підготував/ла : Лідія Лисенко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК