Офіційна судово-медична експертиза падіння літака МАУ, яку провели в Канаді, нібито не виявила підтверджень, що літак був збитий навмисно, передає CBC News.
При цьому Іран так і не надав достовірного пояснення, чому і як його військові збили літак. У звіті говориться, що судово-медична група проаналізувала інформацію, яка є в розпорядженні, але "тільки Іран має повний доступ до доказів, місця катастрофи і свідків.
"Іран повинен надати чіткі відповіді з усіх аспектів цієї трагедії, - йдеться в документі. - Беручи до уваги сукупність доступної інформації, судово-медична команда прийшла до висновку, що низка вчинків і бездіяльності іранської цивільної і військової влади привів до небезпечної ситуації, при якій раніше певні ризики були недооцінені і не враховані".
Відповідний аналіз дає Канаді можливість ввести санкції проти Ірану.
"Цивільна й військова влада Ірану своїми діями і бездіяльністю безпосередньо наразила рейс PS752 і інші цивільні літаки на небезпеку, створивши умови, в яких оператор бойової системи мав можливість запустити ракети, не зумівши вжити адекватних заходів для зменшення цього високого ризику", - йдеться в звіті.
Вранці 8 січня 2020 року рейс PS752 Міжнародних авіаліній України вилетів з Тегерана до Києва, але був збитий іранськими військовими невдовзі після зльоту. Усі 176 осіб на борту загинули.
Іран довго заперечував причетність КВІР до катастрофи і продовжує приховувати інформацію досі. У Тегерані обмежилися повідомленням про «притягнення до відповідальності» десяти осіб, але хто вони - невідомо.
Правозахисники Human Right Watch повідомили: Іран погрожує членам сімей загиблих в авіакатастрофі, намагаючись відвести звинувачення від Корпусу вартових Ісламської Революції, які збили цивільний лайнер ракетою.
Київ прагне притягнути до відповідальності винних у трагедії і домогтися від Тегерана гідної компенсації родичам загиблих. Іран же, не виявляючи готовності проводити об'єктивне розслідування, хоче скоріше здати справу в архів. Докладніше про те, чому переговори з іранцями - це забіг на «довгу дистанцію», читайте в статті Володимира Кравченка «Не в грошах правда» у ZN.UA.