Касаційний суд у складі Верховного суду залишив без руху позов, яким Олександр Тупицький вдруге оскаржив своє відсторонення від посади голови КСУ. У пресслужбі Верховного Суду повідомили про те, що прийняли відповідне рішення 2 березня.
“Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду залишив без руху позовну заяву, у якій позивач вдруге оскаржує Указ президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020 “Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України” з моменту його прийняття”, - йдеться у повідомленні.
Ухвала датована 2 березня 2021 року. У ній йдеться про те, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк, який є спеціальним для такої категорії справ (ч. 5 ст. 122 КАС України). При цьому Тупицький звернувся до суду 26 лютого 20201 року, тоді як термін оскарження указу Зеленського завершився 29 січня.
“Оскільки позовну заяву подано з пропуском строку, КАС ВС ухвалив залишити її без руху та надати позивачеві десятиденний строк із дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду заяви про поновлення строку оскарження та доказів поважності причин його пропуску”, - додали в суді.
У ВС нагадали, що Тупицький вже звертався до суду з позовом. Однак, 3 лютого Верховний Суд відмовив у відкритті провадження. Таке рішення мотивували тим, що позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Це рішення позивач оскаржив в апеляційному порядку до Великої Палати Верховного Суду.
КАС ВС залишив без руху позов, яким удруге оскаржено Указ Президента України щодо відсторонення від посади судді...
Опубліковано Верховний Суд Середа, 3 березня 2021 р.
28 грудня 2020 року голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).
За тиждень до цього “Схеми” опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.
12 січня щодо Тупицького відкрили ще одну кримінальну справу - про самовільне присвоєння владних повноважень (с. 353 КК).
29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці., а 28 лютого - ще на місяць. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора. У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.