Верховний суд, перевіривши матеріали позовної заяви до президента України про визнання протиправним та скасування указу президента від 29 грудня, відмовив голові Конституційного суду Олександру Тупицькому у відкритті провадження у справі, оскільки цей позов не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
"Верховний суд зазначив, що відповідно до ч.2 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, зокрема, віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України", - йдеться в повідомленні пресслужби Верховного суду в Facebook.
Також суд зазначив, що правовий статус президента України належить до сфери конституційних правовідносин, тому офіційне тлумачення Конституції України, зокрема, в цій частині, як і вирішення питання про відповідність закону, іншого правового акта (їх окремих положень) щодо обсягу повноважень президента Конституції України, також є винятковим повноваженням Конституційного суду України.
У повідомленні суду не говориться, хто виступав позивачем у цій справі. Разом з тим, як стало відомо агентству "Інтерфакс-Україна", позивач - глава Конституційного суду України Олександр Тупицький.
28 грудня минулого року в Офісі генпрокурора повідомили про те, що підозрюють голову КСУ в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України). Тоді підозру Тупицькму нібито відправили поштою.
Наступного дня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора. У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.
У січні поточного року Державне бюро розслідувань оголосило Олександру Тупицькому підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України), справа стосується захоплення майна під час роботи Тупицького суддею на Донеччині. Вранці того ж дня Тупицький не зміг потрапити до свого робочого кабінету у будівлі КСУ.
Повідомлялося, що Тупицький звернувся до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням вжити заходів щодо виправлення ситуації з "блокуванням роботи суду співробітниками Управління державної охорони (УДО)". Незадовго до того, він звернувся до президента Володимиру Зеленському з майже аналогічним зверненням, у якому заявиви про порушення Конституції і законодавства співробітниками Управління державної охорони (УДО) та попросив про притягнення їх до відповідальності.