Українці найбільше довіряють американським виробникам вакцини, найменше - китайським й індійським

Поділитися
Українці найбільше довіряють американським виробникам вакцини, найменше - китайським й індійським © rimal.lv
Росії як країні-виробнику вакцин довіряють 12,2% опитаних. Це більше, ніж тих, хто довіряє Україні як потенційному виробнику вакцини. 

Лідерами довіри серед країн, які виробляють вакцини, для українців є Сполучені Штати Америки, Бельгія та Велика Британія, що цілком відповідає даним про сертифікацію найбільш відомих вакцин від ковід 19 у світі – Pfizer, Modernaта AstraZeneca. Про це свідчать результати опитування, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень у грудні 2020 року.

Зазначається, що взагалі не довіряють ніяким виробникам вакцин 18,1% опитаних. Ще 7,6% респондентів взагалі не знають про вакцини.

При цьому Росії як країні-виробнику вакцин довіряють 12,2% опитаних. Цей показник є майже вдвічі більшим ніж у Китаю, договір про постачання чиєї вакцини уклала Україна.

Якщо молодші респонденти готові довіряти вакцинам, виробленим в Китаї, то старші - вакцинам з Росії. Серед людей віком до 30 років вакцині з Росії довіряють лише 4,9%. Натомість, серед тих, кому більше 60 років, їх вже 18,6%

Опитування в рамках проекту “Вакцинація від COVID-19: як створювати контент, що викликає довіру” проводили фахівці Харківського інституту соціальних досліджень методом Computer-Assisted Personal Interviews (CAPI). Було проведено 1500 face-to-face інтерв’ю за допомогою випадкової вибірки в 41 населеному пункті різного розміру, що презентували 5 макрорегіонів України (Схід, Захід, Південь, Північ, Центр).

Нагадаємо, голова МОЗ Максим Степанов повідомив, що перший етап вакцинації українців від коронавірусу стартує в середині лютого, а другий етап вакцинації запланований на березень. Степанов запевнив, що Україна отримає 910 тисяч доз вакцин, в тому числі 210 тисяч доз від Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. За його словами, українці отримають паспорти про проведення протівоковідной вакцинації, за прикладом європейців, які проживають в Євросоюзі.

Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр «Антиділа».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі