Міністр охорони здоров'я Максим Степанов стверджує, що перший етап вакцинації українців від коронавірусу стартує в середині лютого, а другий етап вакцинації заплановано на березень. Про це очільник МОЗ розповів на зустрічі з членами парламентської фракції «Слуги народу», повідомив народний депутат Андрій Герус у Telegram ввечері в неділю, 17 січня.
Степанов запевнив парламентаріїв, що Україна отримає 910 тисяч доз вакцин, зокрема 210 тисяч доз від Pfizer у рамках глобальної ініціативи COVAX.
На першому етапі заплановано вакцинація 367 тисяч осіб: медиків, військовослужбовців у районі операції Об'єднаних сил, а також людей похилого віку в спеціалізованих установах.
Наприкінці березня має стартувати другий етап вакцинації, що повинен охопити 2,5 млн осіб.
Міністр уточнив, що уряд веде переговори з чотирма виробниками вакцин щодо поставок препаратів в Україну.
Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.
Причому, як правило, кожна з країн має портфоліо з вакцин, виготовлених за різними технологіями (РНК/ДНК, інактивований вірус, ослаблений вірус, векторна, білкова). Це важливо, тому на даний момент достовірно невідомо, яка з вакцин покаже найбільшу ефективність в створенні стійкого колективного імунітету.
Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією 957 тисяч українців з 38 мільйонів, тобто всього близько 2,5% населення. Але цей контракт може бути зірваний через те, що ефективність китайського препарату становить лише 50,3%.
Крім того раніше стало відомо, що Україна могла закупити вакцину проти коронавірусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує. Однак через те, що Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожче, але і менш ефективна.
Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр « Антиділа ».