Майже кожен третій українець не довіряє вакцинації як засобу попередження хвороб - опитування

Інфографіка
Поділитися
Майже кожен третій українець не довіряє вакцинації як засобу попередження хвороб - опитування © pixabay/torstensimon
Більший рівень недовіри зафіксований серед жінок.

В Україні тривожно висока кількість таких, хто не довіряє вакцинації як заходу попередження хвороб. Так, на повну недовіру до неї вказали 33,6% респондентів. Про це свідчать результати опитування, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень у грудні 2020 року.

Зазначається, що ще 9,1% частково не довіряють вакцинації. 42,7% опитаних так або інакше не довіряють вакцинації як превентивному методу поширення захворювань. Більший рівень недовіри зафіксований серед жінок.

Таких що довіряють вакцинації майже половина (48,8%).

Тих, хто не довіряє вакцинації, більше серед вікової групи до 44 років. Однак у результатах дослідження простежується поступове збільшення кількості людей, що вагаються. 

27,5% українців вважають, що вакцинація вигідна фармацевтичним компаніям, бо вони на цьому заробляють. Трохи менше - 26,1% - вважає, що вакцинація допоможе людині, бо вона не захворіє. 

Хоча значна кількість опитаних (53,9%) погоджуються з тим, що масова вакцинація допоможе подолати епідемію коронавірусу, тільки 39,4% готові вакцинуватись.

Якщо говорити про платну вакцинацію, то 51% опитаних не готові сплачувати взагалі за процедуру, ще 5,1% - скоріше відмовляться. При цьому 10,4% погодились би лише на символічну оплату.

Найбільше людей побоюється вакцинації через побічні ефекти; того, що вакцину було зроблено занадто швидко та того, що умови зберігання не будуть дотримані.

Ще 16,5% опитаних вважають, що вакцина може бути лише засобом для збагачення. 

Немає побоювання щодо вакцинації лише в 14,8% опитаних українців. 

Опитування в рамках проекту “Вакцинація від COVID-19: як створювати контент, що викликає довіру” проводили фахівці Харківського інституту соціальних досліджень методом Computer-Assisted Personal Interviews (CAPI). Було проведено 1500 face-to-face інтерв’ю за допомогою випадкової вибірки в 41 населеному пункті різного розміру, що презентували 5 макрорегіонів України (Схід, Захід, Південь, Північ, Центр).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі