В Україні хочуть збільшити кількість тестувань на коронавірус до 1 млн на місяць. Щоправда, робитимуть це поступово. На середину листопада мають проводити не менше 50 тис. тестувань на добу, а вже до кінця року не менше 75 тис. на добу. Про це під час останнього брифінгу повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.
"На початку пандемії ми робили тільки 200 тестів на добу. На сьогодні ми вже дійшли майже до 40 тис тестувань. На середину листопада ми повинні вийти на 50 тис. Далі – до 75 тис тестувань до кінця року", – розповів міністр.
Степанов пояснив, якщо 1 млн тестувань поділити на кількість днів у місяці, то на добу вийде в середньому по 33 тис. тестувань. А цю позначку Україна вже перетнула, переконують в МОЗ.
За словами міністра, збільшити кількість тестувань хочуть шляхом залучення інших різновидів їх проведення.
"Зараз в нас вже закінчуються вже відповідні випробування наших українських тест-систем на визначення антигену методом ІФА. Цей метод теж може бути застосований в наших лабораторіях, а лабораторій, які можуть тестувати методом ІФА в нашій країні набагато більше. Другий метод – це експрес-метод визначення на антиген. Ці тести тільки з’явилися в світі. Ми зараз обрахували, провели перемовини з компаніями-постачальниками, яку кількість тестів вони зможуть поставити в Україну, і зараз погоджуємо постанову Кабміну щодо виділення додаткових коштів на закупівлю тест-систем. В наших планах довести кількість тестувань такими експрес-методами до мільйона тестувань на місяць", – розповів Степанов.
Нагадаємо, в Україні в понеділок, 26 жовтня, набуло чинності нове карантинне зонування.
Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам - відправити учнів на канікули з 15 жовтня.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Докладніше про те, що повинна зробити влада, а що - люди, читайте в матеріалі Алли Котляр «COVID-19: боротьба вручну» для читачів ZN.UA.